Близько двох тисяч тонн яблук планує зібрати цьогоріч товариство «Сади Карлівщини»

За десять років - це найбільший показник за врожайністю. Із фруктів підприємство робить сік прямого віджиму. Всього у підприємстві 125 гектарів саду. Як там працюють люди - бачила Лідія Ритченко.

Товариство «Сади Карлівщини» входить до групи компаній агропромислового комплексу «Докучаєвські чорноземи». Це сучасне підприємство, що займається садівництвом та виробництвом соку прямого віджиму. За 10 років праці тут створили  три підрозділи.

Володимир Слєпцов, директор ТОВ «Сади Карлівщини»

- В товаристві «Сади Карлівщини» ми маємо 125 гектарів саду. І зерняткових – яблуні і груші, і кісточкових – сливи, аличі, вишні черешні, абрикоси. Також ми посадили 2 гектари малини, 4 гектари смородини, є в нас 10 гектарів полуниці і навіть пів гектара ожини.

Перший сад заклали у 2009 році.  На землі Варварівської сільської ради посадили 10 гектарів яблунь.

Володимир Слєпцов, директор ТОВ «Сади Карлівщини»

- Розробили ми проект саду. І згідно цього проекту заклали нового зразка, який відповідає європейським стандартам сад на карликовій підщепі М-9.Поставили стовпи, натягнули шпалеру, зробили крапельне зрошення.

Нині масштаби цього саду вражають. На майже 80-ти гектарах землі посадили 130 тисяч саджанців. Загалом  з одного гектара фруктів отримують до 30 тонн яблук. Цього року врожайність найбільша. Планують зібрати близько двох тисяч тонн яблук. Зараз тут вирощують вісім основних сортів. Всього таких - 15.

Микола Клевацький, агроном-дослідник ТОВ «Сади Карлівщини» 

- Це посадка осінь 2016 року. Сорт називається моді. Це нові сорти нової селекції. Чим вони хороші, вони не поражаються паршой, борошнистой росою і менш пошкоджуються шкідниками. На чому ми виграємо: на захисті рослин на трудових силах. Ось наприклад Голден Делішес, по народному вона називається яблуко-груша. На цьому дереві, якщо схема посадки в нас чотири, між рядками 1.25 деревина. Тут повинно бути 125 яблук. Як ви самі бачите, тут перегруз.

У цьому саду збір врожаю розпочали в кінці серпня. Це ранні сорти дозрілих фруктів, які зривають  у ящики чи спеціальні контейнери. Потім їх грузять і відправляють на цех, де переробляють на сік. Нині у саду працюють близько 150 людей.

Світлана Залієва, збирає яблука в саду

За добу на кожного можна зібрати десь по 800 кілограмів. Ну це залежно, які яблука, яка урожайність.Всі разом стаємо по чотири на рядочок. Тобто два чоловіка з однієї сторони і два  з другої. В ящички акуратно знімаємо яблука, під'їжджає трактор, грузимо його і відвозимо на базу.

Товариство «Сади Карлівщини» переймають досвід європейських країн. Там, у садках інтенсивного типу, застосовують  спосіб хімічного регулювання кількості плодів на дереві. Вперше цього року примінили такий і в цьому саду.

Володимир Слєпцов, директор ТОВ «Сади  Карлівщини»

- Ми застосували два препарати відомих компаній. Це Глобаріл і Церон. Вони застосовуються по цвітінню і коли розмір зав’язі 10-12 мм. І переважна більшість сортів відгукнулася тим, що скинула лишню зав’язь. І на дереві залишилась саме та оптимальна кількість, яка дає можливість отримати плоди першого ґатунку та преміям класу.

А це - Лип’янка Карлівського району. Тут на восьми гектарах землі посадили  більше 20 тисяч саджанців груш. Кожне карликове дерево рясніє соковитими плодами. Одна груша може важити  більше пів кілограма. 

Анатолій Корнійчук, керівник Лип’янського підрозділу ТОВ «Сади Карлівщини»

- Десять сортів і дуже хороші, на яку не глянеш. Я оце важив, сімсот грамів була така. Так, що до кіла дотягне.

Яблука, груші, черешні, абрикоси, сливи та ягоди. Цей фруктовий асортимент вирощують на 125 гектарах землі. У господарстві є три гектара горіхів. В подальшому планують посадити ще 40 гектарів. Товариство «Сади Карлівщини» співпрацює зі школами та дитсадками Карлівки. Вже кілька років поспіль навчальні заклади безкоштовно отримують фрукти. З кожним роком компанія розширяється та забезпечує місцевих жителів роботою. У планах збільшити виробництво та  врожайність власних садків.

Стрічка новин