23 вересня полтавці відзначатимуть 75-у річницю з Дня визволення міста від нацистів

Напередодні в Шевченківському районі відбулось урочисте покладання квітів до Стели Героїв. Хто прийшов вшанувати пам'ять загиблих визволителів, знає Ірина Щербак.

На Алеї Слави біля пам’ятника визволителям Полтави вишикувались ветерани та учасники війни. Вони прийшли вшанувати пам'ять воїнів, котрі відали життя, захищаючи кордони нашого міста.

Разом з ветеранами квіти до меморіалу поклали новообраний секретар міської ради Олександр Шамота та депутат Андрій Матковський.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- День міста - одне з найголовніших свят для полтавців. Ми повинні зробити все для того, щоб вони відсвяткували його так, як ми звикли це робити - вшановуючи ветеранів, вшановуючи тих людей, які визволяли місто, які відбудовували після війни місто, які звільняли нашу країну від нацизму.

Андрій Матковський, депутат Полтавської міської ради

- Всі ми патріоти нашого міста, всі ми любимо і пишаємося нашим містом. І зараз настав той час, коли ми маємо об’єднатися, заради того, щоб знову Полтаву зробити одним із найкращих міст України. Щоб вона була комфортною і для життя, і для навчання, і для відпочинку.

В Шевченківському районі проживає 70 ветеранів. Вони отримують всю необхідну допомогу, зазначив голова районної ради Дмитро Задворкін.

Дмитро Задворкін, голова Шевченківської районної в м.Полтаві ради

- Обов’язково в нас є до 8 травня до Дня пам’яті й примирення і до 23 вересня ми завжди проводимо заходи для наших ветеранів. І, звичайно, повна підтримка, яку ми можемо дати в нашій ветеранській організації, нашого району. І, звичайно, підтримуємо їхню життєдіяльність у всіх напрямках.

Ветеран війни Михайло Клепач демонструє нагороди, отримані після Перемоги. В 43-ому році 17-річним його забрали на фронт. Згадки про ті дні складно даються сивочолому воїну.

Михайло Клепач, ветеран

- Пройшов 5 фронтів. Наш батальйон кидали з одного фронту на інший, де прорив потрібний був туди нас і кидали. Нас закидали на 1, 2, 3 Білоруський фронт. Потім Берлін брав.

Після покладання у Територіальному центрі соціального обслуговування населення провели концерт для ветеранів.

Стрічка новин