Полтавці подорожували екологічним транспортом

У рамках фестивалю «Майстерня міста 2018» у п'ятницю пройшла екскурсія спеціальним тролейбусом. Під час неї полтавцям розповіли історію перших тролейбусних ліній міста. Проїхалась незвичайним транспортом і Юлія Хаврель.

- Це - тролейбус 107, марка ЮМЗ Т2. Виготовлений на Південному машинобудівному заводі, місто Дніпро. Це - основа нашого парку, такі тролейбуси наразі складають 65 відсотків нашого парку.

Тролейбус 107 сьогодні рушив по-новому. Він стартував не з зупинки, а від пам'ятника Марусі Чурай. Тут зібралось чимало полтавців. За словами організаторів, набагато більше ніж вони очікували.

Юрій Левченко, директор КО «Інститут розвитку міста»

- Захід у Фейсбуці викликав цікавість. На сьогодні записалося більше 100 людей. Ми візьмемо тільки половину. Через 10 діб ми обов'язково цю екскурсію повторимо.

Подорож містом розпочалась одразу після того, як полтавці заповнили тролейбус. Супроводжував їх екскурсовод Павло Богодістий.

- А зараз зробимо невеликий екскурс у минуле та згадаємо, як створювався та розвивався тролейбус у Полтаві.

Проїхавши містом, полтавці потрапили до тролейбусного ДЕПО. Тут їм показали, де ремонтують та миють цей електротранспорт. А головний інженер Віктор Карпенко розповів більше про роботу підприємства. 

Віктор Карпенко, головний інженер «Полтаваелектроавтотранс»

- Саме підприємство дуже складне. Коли ви бачите тролейбус у місті, це тільки айсберг та вершина цього айсберга. Насправді у нас дуже потужна ремонту служба.

Наступна екскурсія тролейбусом, за словами організаторів, пройде на початку жовтня. 

Стрічка новин