У Полтаві відкрилася фотовиставка Сергія та Іллі Назаркіних

Пам'ятні фото. До дня визволення Полтави від фашистів у приміщенні ГО «Погляд» урочисто відкрили виставку фотографій членів Національної спілки фотохудожників України Сергія та Іллі Назаркіних. Вони представили 45 світлин. Детальніше – Юлія Хаврель.

- Це - ветеран Білий Євген Григорович. Я йому дуже дякую, тому що в 1991 році я зробив першу персональну виставку в Художньому музеї. І в цієї людини в одній школі, в іншій – фотокружки. Такий був активний. Я йому дуже завдячую.

Такі світлини створюють батько і син – полтавці Сергій та Ілля Назаркіни. На них – ветерани Другої світової війни. Сергій Назаркін працював кореспондентом у полтавських ЗМІ. Відтак часто висвітлював події біля Меморіалу Солдатської Слави, Алеї Героїв та Авіамістечка. Деякі з них публікували на перших шпальтах газет.

Сергій Назаркін, фотохудожник 

- Пам'ять - це те, що в нас залишається назавжди. Це фотографії для того, щоб подивилися полтавці, щоб подивилась молодь. Щоб ці фотографії і пам'ять про людей залишилась.

Фотовиставку так і назвали: «Погляд крізь роки: покоління мудрості і звитяги». Урочисте відкриття відбулося у приміщенні громадської організації «Погляд». Її керівник Олександр Залужний зізнається: світлини наштовхнули на спогади про свого діда Івана Залужного. Він також був учасником Другої Світової війни.

Олександр Залужний, керівник ГО «Погляд»

- Ви знаєте, ті спогади якими він зі мною ділився, все-таки заклали дуже багато в мені. Мабуть сформували мене, також, як особистість. Ось я сьогодні дивився на очі цих людей, які зображені на цих світлинах. І чомусь прийшли на пам'ять очі мого діда.

Фотографії Сергія Назаркіна, не залишили байдужим і його друга – Заслуженого художника України Миколу Підгорного.

Микола Підгорний, друг автора 

- Я знайомий з достатньою кількістю людей представлених на цих світлинах. Царство небесне, правда що це дуже цікаві люди. і найцікавіше те, що не дивлячись на вік, вони були дуже активні у своєму житті.

Виставка працюватиме до 30 вересня. Після її закриття представлені фото, а також зібрані спогади про ветеранів, зображених на світлинах, передадуть до фондів Державного архіву Полтавської області.

Стрічка новин