У центрі Полтави будували нове місто

Такий конкурс запропонували для школярів на відкритті фестивалю «Майстерня міста». Загалом до програми увійшло понад 55 заходів – презентації, екскурсії, воркшопи, зустрічі, обговорення, виступи творчих колективів та багато іншого. Фестиваль  «Майстерня міста» триватиме 4 дні.

На Театральній площі збираються полтавці. Незабаром - відкриття «Майстерні міста». Локації різні та яскраві. Тут і малюнки, присвячені Полтаві, і макети будинків.

Ірина Брижань, керівник офісу проекту «Інтегрований розвиток міст України» в Полтаві

- От ви бачите, сьогодні ця Театральна площа протягом сьогоднішнього дня і протягом наступних трьох днів вона для людей. Люди не просто пройшли повз, а вони зупинилися. Їх діти мають можливість взяти участь в майстер-класах. От зверніть увагу, як зараз за моєю спиною діти дуже цікаво роблять свою Полтаву.

Всі охочі мали змогу долучитися до будівництва та презентувати свій проект.

- Житловий комплекс побудований за новітніми еко-технологіями. Повністю з еко-матеріалів. Для збереження електроенергії на даху будинку розташовані сонячні батереї та вітряки. Також на даху ми маємо невеликий сад з панорамними пейзажами на все місто.

Анастасія Скрипченко, учениця ЗОШ №22

- Сама підготовка виступу презентації проекту зайняла 3-4 дні. А самі будівлі, парки, сквери, які ми презентували, ми робили на майстер-класі за годину-півтори.

На сцені цього вечора нагородили й переможців конкурсу «Моя Полтава – моє майбутнє».  Визначали переможців у двох номінаціях: «Образотворче мистецтво» та «Короткометражний фільм». До участі можна було подати одну художню та одну відеороботу від навчального закладу.

Загалом на конкурс надійшли 31 аявка: 20 художніх робіт та 11 відеороликів. У конкурсі малюнків переміг Євген Підопригора.

- Я хотів зобразити своє місто і хочу, щоб воно було таким.

Усіх переможців нагородили цінними подарунками та грамотами.

Ірина Брижань, керівник офісу проекту «Інтегрований розвиток міст України» в Полтаві

- На сьогодні Полтава вже зрозуміла, що такі заходи нам вкрай важливі. Що буде відбуватися - протягом 4 днів саме в цьому павільйоні «Майстерня міста» будуть презентуватися кращі практики, що дозволяють місту розвиватися.

Зокрема, на думку організаторів фестивалю, місто розвивається й завдяки проекту «Бюджет участі». Цей проект є успішним інструментом комунікації місцевої влади і громади. Публічне обговорення Програми «Бюджет участі», виступи авторів проектів-переможців також заплановані під час «Майстерні міста». 

Урочистості тривали годину. Протягом всього часу працювала фотозона, де всі охочі могли зробити миттєве фото. Організатори обіцяють, що програма фестивалю буде насичена та різнопланова.

Стрічка новин