Полтавці подорожували шляхами Енея

У Полтавському музеї-садибі Івана Котляревського пройшла гра-квест для молоді. Підготували програму наукові співробітники закладу. Учасники квесту переглянули виставу, перевірили знання самої «Енеїди», шукали послання тощо. Більше про це знає Марина Покшіна.

Музей-садиба Котляревського. На території збираються учасники, організатори та гості. О 15 годині починається вистава. Артисти - наукові співробітники музею та студенти.

Роль Енея виконує студент Артем Мороз. Він говорить: так можна привернути увагу полтавців до творчості відомого на весь світ земляка Івана Котляревського. Для хлопця це - акторський дебют.

Артем Мороз, студент

- Складнощів не було, це просто, ви уявляєте собі, як у закритій якійсь коробці. І виступаєте, ви уявляєте, що перед вами нема нікого, просто порожній зал.

Далі за сценарієм з'являються Юнона, Венера, Уляся та інші персонажі «Енеїди».

Після перегляду виставу на гостей чекала гра-квест. Студенти педагогічного університету брали в ньому участь. У музеї розмістили скриньки із завданнями. Учасники мали відшукати їх та дати відповіді на питання по змісту твору Котляревського.

Учасники впоралися на відмінно. Знайшли усі послання. Зібрали протям гри пазли. Їх організатори також заховали у кімнатах. Студенка Яна Шпак ділиться: раніше на подібних заходах не була. Тому було досить цікаво.

Яна Шпак, студентка

- Питання були дуже легкі, якщо ви читали «Енеїду». Це не складе вам ніяких труднощів. Потрібно було назвати якісь імена, наприклад, як там коня звали.

Гра закінчилася. Учасники складають зібрані пазли. Та отримують ілюстрацію Базилевича.

По завершенню всієї програми - флешмоб

Програму організатори готували протягом місяця. Метою було нагадати усім обов'язки перед Батьківщиною, нагадати про Незалежність нашої країни.

Валентина Скриль, старший науковий співробітник Полтавського літературно-меморіального музею І.Котляревського

- Для того, щоб наблизити Івана Петровича Котляревського до молоді, ми вибрали сьогодні ось таку цікаву форму роботи.

Стрічка новин