На Полтавщині побачили чорних лелек

Трьох рідкісних для Полтавщини чорних лелек Ciconia nigra пощастило спостерігати співробітнику "Нижньосульського парку".

Лелека в межах території Національного природного парку (НПП) "Нижньосульський" частіше зустрічається наприкінці літа — на початку осені. Це — поодинокі особини, пари та невеликі групи до 5 особин. Лелека чорний у парку відноситься до категорії рідкісних пролітних видів — занесений до Червоної Книги України, Бернської конвенції, CITES, Боннської конвенції (Додаток II) та Угоди AEWA.

Лелеки чорні не гніздяться в нашій місцевості. Гніздовий ареал цього рідкісного птаха в Україні охоплює окремі райони Полісся та Карпати, де він поселяється в лісах окремими парами.

На відміну від лелеки білого, який переважно гніздиться поряд з людиною, лелека чорний є відлюдником. Він будує гнізда подалі від людського житла на ділянках старих мішаних лісів, поблизу річок, озер та боліт, Гнізда влаштовує на вікових деревах, частіше хвойних.

Побачити лелеку чорного на території НПП "Нижньосульський" вдається не часто. Востаннє трьох чорних лелек у вересні пощастило спостерігати співробітнику парку А. Даньку поблизу села Лящівка. 

Нагадаємо, Нижньосульський національний природний парк розташований на території Глобинського, Оржицького та Семенівського районів Полтавської області.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію