21 вересня – Різдво Пресвятої Богородиці

21 вересня – Різдво Пресвятої Богородиці

Різдво Пресвятої Богородиці відзначають щороку 21 вересня. І це одне з 12 найважливіших християнських свят. 

За переказами, свято встановлено церквою в 4 столітті н. е. і пов'язане з легендою про Іоакима і Анну, які жили в Назареті.

Історія свята Різдва Пресвятої Богородиці

Вони були дуже благочестиві, але не мали дітей. В одне свято Яким пішов у церкву з дарами Бога, але священик не прийняв їх і вигнав чоловіка через бездітність. Йому не залишалося нічого, крім як піти в пустелю і поплакати. Анна дізналася про нещастя, пішла в сад і теж стала плакати. Тоді їй з'явився ангел і пообіцяв, що у неї буде дочка, яка стане благословенною, а назвуть її Марія. У цей час ангел з'явився і Іоакиму, розповівши йому те ж саме.

Ангели послали їх у Єрусалим, де вони помолилися біля золотих воріт - через 9 місяців у них народилася дочка, яка була благословенна. Усі первосвященики благословили її і її батьків. А вони стали зватися з того часу Богоотцями, тому що вона народила Ісуса Христа.

Традиції святкування Різдва Пресвятої Богородиці

Діва Марія вважається покровителькою сім'ї, так що свято сімейне. Крім походу до церкви, де потрібно помолитися до Богоматері і відстояти святкову службу, у цей день у Марії можна просити про свою сім'ю - вважається, що вона все виконає.

Вдома влаштовують святкову вечерю або обід - і чим він багатший, тим краще.

Що не можна робити в Різдво Пресвятої Богородиці

Різдво Пресвятої Богородиці є одним з найважливіших християнських свят, тому 21 вересня особливо небезпечно грішити. Не можна працювати в цей день, займатися важкою фізичною працею. Наприклад, прибирати, рубати дрова, щось лагодити. А того, хто порушить заборону, чекає покарання.

На свято забороняється лаятися і проявляти злість. Особливо це важливо по відношенню до близьких.

На свято Пресвятої Богородиці вся негативна енергія повертається своєму власникові втричі. Спробуйте вирішити спірне питання мирними шляхами.

У цей день у людини повинні бути тільки чисті помисли. Не намагайтеся обдурити когось, все одно не вийде.

Після святкової вечері залишки їжі категорично не можна викидати. Їх потрібно віддати або нужденним людям або тваринам.

Вважається, що виконуються найпотаємніші бажання у цей святковий день. Тому варто попросити здоров'я для себе і близьких, єдності сім'ї і захисту від бід.

Стрічка новин