У Полтаві викрили хакера

Зловмисник розробив шкідливе програмне забезпечення. І використовув його для викрадення персональних даних власників уражених комп’ютерів. 

Працівники Полтавського відділу Департаменту кіберполіції України спільно з детективами слідчого управління поліції у Полтавській області, під процесуальним керівництвом прокуратури Полтавської області, викрили 32-річного чоловіка у створенні та розповсюдженні шкідливого програмного забезпечення. 

Зловмисник створював шкідливе програмне забезпечення, яке призначалося для несанкціонованого втручання в роботу комп’ютерів. Отримавши доступ до ураженого комп’ютера, зловмисник отримував усі відомості про збережені у баузері логіни, паролі, дані банківських карт, дані про гаманці криптовалют та файли з робочих столів.

Загальна кількість інфікованих комп'ютерів становить понад 2,5 тисячі.

За місцем проживання зловмисника поліцейські провели санкціонований обшук. Відтак, з місця вилучили мобільний телефон та комп’ютерну техніку. Під час її попереднього огляду, спеціалісти з кіберполіції виявили на комп’ютері чоловіка розроблене ним шкідливе програмне забезпечення. 

За даним фактом розпочали кримінальне провадження провадження за ст.361-1 (Створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут) КК України та  ч.2 ст. 361 (Незаконне втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж). 

Зловмисника затримали в порядку статті 208 КПК України. Вирішують питання щодо оголошення йому про підозру. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію