Торік на Полтавщині зібрали близько трьох мільйонів тонн зерна кукурудзи

Це один з найвищих показників в Україні. Одним із лідерів в області щодо вирощування сільськогосподарських рослин є фермерське господарство «Грига». Там застосовують  сучасну технологію вирощування гібридів. Більше про це  - у сюжеті  Лідії Ритченко.

Полтавщина  - лідер в Україні з виробництва сільськогосподарських рослин. Кращі гібриди кукурудзи та соняшнику вирощує фермерське господарство «Грига». 

Володимир Грига, голова ФГ «Грига»

- Що стосується соняшнику – це буде 5-6 центнерів. Що стосується кукурудзи – це буде близько 2 тонн.

Господарство співпрацює із компанією Syngenta, яка впроваджує сучасні технології обробітку та захисту сільськогосподарських рослин. Все більше аграріїв купують  їхнє насіння.

Олександр Воропін, керівник територіального підрозділу Полтава  компанії Syngenta

- Наші партнери беруть щось нове для себе. Застосовують нові засоби захисту рослин, які виходять. Застосовують насіння, нові гібриди, які ми випускаємо на ринок. Деякі наші партнери збирають соняшник по 4.8 тонни з гектара. Кукурудзу до десяти і більше десяти тонн.

На дослідному полі господарства «Грига» вирощують  лінійку гібридів кукурудзи ФАО 200-430 від компанії Сингента. Попит на скоростиглі гібриди збільшується серед сільгоспвиробників.

Володимир Грига, голова ФГ «Грига»

- Наприклад гібрид кукурудзи Феномен, ми його перші тут побачили на випробуваннях. Потім тут на дні поля у себе. Ми сказали усім. чудовий гібрид Феномен, і надумали купить. І змогли купить лише половину обсягу  того, що замовляли. Тому, що він моментально розійшовся.

Для кукурудзи компанія Сингента пропонує своїм клієнтам якісний протруйник Форс Зеа.

Євген Андрієнко, представник відділу продажу компанії Syngenta

- З цього року з'явилася діюча речовина Сід Оксан, яка вирішує дуже  важливу проблему летючої сажки на кукурудзі.

На виставковому полігоні представили 24 види гібридів соняшнику для різних технологій вирощування.

Геннадій Малина, менеджер з технічної підтримки олійних культур компанії Syngenta

- Високоолійний соняшник під класичну технологію і підсистему Clearfield. Clearfield+ гібриди і наші сульфагібриди. Тобто майже на будь який смак сільгоспвиробник може обрати під технологію, яка започаткована у господарстві.

Торік на врожайність соняшнику та кукурудзи в області  посуха вплинула більше, ніж цього року. Тому аграрії чекають кращих результатів.

Микола Нездійминога, начальник відділу рослинництва обласного департаменту АПК

- Якщо в минулому році в межах 50-55 ц/га врожайність була, то на сьогодні м75-78. По деяким районам 90-95.

Незважаючи на посуху та високу температуру Полтавщина посідає перше місце в Україні щодо збору кукурудзи на зерно. За показниками минулого року  - це близько трьох мільйонів тонн зерна.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію