Полтавці провели вже традиційну акцію «Велосипедом на роботу»

Вранці учасники змінили звичайний транспорт на ровери і таким чином пересувалися містом. Організатори заходу взяли за мету популяризувати велосипед серед містян як альтернативу автомобілю. Деталі та масштаби проведеної акції знає наша Ольга Соломаха.

Близько восьмої години ранку. Учасники акції «Велосипедом на роботу» перед запланованим маршрутом збираються біля кав'ярні. Тут вони  спілкуються, обговорюють плани та обмінюються досвідом. Майже всі присутні до акції долучаються щорічно. А от Євген Асауленко каже: не завжди може взяти участь у акції. Але велосипедом користується часто.

Євген Асауленко, велосипедист

- Приїжджаю сюди, мабуть, всього-навсього втретє, тому що не завжди є можливість перед роботою приїхати, а велосипед використовую кожен день для поїздок на роботу в тому числі і в зимовий час. Не сто-відсотково, але переважно в зимовий час теж.

На своєму прикладі учасники хочуть показати, що, пересівши на велосипед, можна поліпшити фізичний стан, зекономити кошти і  отримати задоволення від поїздки.

Ірина Левченко, велосипедистка

- Свіже повітря, задоволення, коли їду вранці на роботу. Взагалі мені дуже подобається влітку особливо.

Разом із цим велосипедисти нарікають і на певні недоліки.

Ірина Левченко, велосипедистка

- Взагалі дороги. Дороги і відсутність велодоріжок - це дуже незручно.

Ірина Садовнікова - організаторка акції. Розповідає: ідея перейнята з Європи. Каже: в Полтаві повинні надавати більшого значення екологічному транспорту. Цією акцією поставили мету - популяризувати велосипедизм.

Ірина Садовнікова, організаторка акції «Велосипедом на роботу»

- Показати, що велосипед може бути альтернативним транспортом для переміщень по місту, для ділових поїздок, на роботу на навчання. Привернути до відсутності велосипедних доріжок в місті. Показати, що нас багато і ми хочемо комфортно та безпечно добиратися на роботу.

Сьогодні до акції долучилося декілька десятків велосипедистів. Після кавування вони зробили колективне фото, а далі протягом дня обіцяли робити фотозвіти про те, що насправді сьогодні скрізь їздили великами.

Ольга Соломаха, журналіст

- Їм не страшний міський трафік, своїм транспортом вони проїдуть де завгодно. Вони здорові та щасливі від того, що обрали велосипед.

Стрічка новин