Полтавщина втретє бере участь у Форумі видавців

Полтавщина втретє бере участь у Форумі видавців

У Львові стартував Форум видавців. Цьогоріч він ювілейний – 25-й за ліком. 

За словами президента ГО "Форум видавців" Олександри Коваль, участь у заході беруть 260 видавництв. Вони привезли на свято книги до міста Лева 250 тонн видань. У програмі – понад 960 подій, 14 кластерів, 13 спецпроектів і 1000 учасників.

"Двадцять п’ятий Форум видавців. Важко було сподіватися, що це триватиме аж стільки, але легко уявити, що це триватиме й наступні чверть століття. Ми усі разом доклали зусиль і створили головний культурний фестиваль країни. Він важливий не тільки для Львова, а й України та Європи. Фокусна тема цьогорічного фестивалю – «Ринок Свободи». Вона обговорюватиметься у межах тематичних кластерів, які стосуватимуться історії, освіти, науки, мистецтва й політики", – розповіла Олександра Коваль. 

Полтавщина втретє бере участь у Форумі видавців. Цього разу представлені в межах заходу як комунальні, так і приватні видавництва.

"З-поміж комунальних – «Полтавський літератор», «Гадяч», «Лубни» і «Кобеляки». Серед приватних – «АСМІ», «Дивосвіт», ФОП «Говоров» і «Копі-Центр». У перший день Форуму ми відмітили, що вже маємо постійних клієнтів: люди знають, що ми приїжджаємо і навіть попередньо замовляють книги у видавництв, а потім приходять і купують. Здебільшого цікавлять відвідувачів видання краєзнавчої тематики. Особливою увагою користуються книги, підготовлені Науково-редакційним підрозділом – Центром по дослідженню історії Полтавщини й Державним архівом Полтавської області, присвячені сторіччю Української революції 1917-1921 років, а також видання до 25-річчя Незалежності України та проект «Полтавіка»", – поінформувала директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Вікторія Пилипенко.

Розповіла, що на Форумі видавців представлені понад 300 книг із Полтавщини. Асортимент великий. Стенди заповнені різноманітними виданнями. Є проза, поезія, книги для дітей, краєзнавчі, історичні видання.

"Першими книгами, які придбали відвідувачі, стали видання про Симона Петлюру й присвячені подіям Майдану", – додала Вікторія Пилипенко.

Вікторія Пилипенко зазначила, що триває налагодження зв’язків із видавництвами, аби вони долучилися до другої за ліком виставки-ярмарку «ПОШУК», що запланована на травень наступного року в Полтаві. Представники видавництв пропозицією зацікавилися.

Стрічка новин