Закрили пляжний сезон та відзначили своє професійне свято

У понеділок в країні святкували День рятувальника. З цієї нагоди наші журналісти відправились до Рятувально-водолазної служби Полтавської міської ради. Як рятують полтавців, знає Ірина Щербак.

Це - Рятувально-водолазна служба Полтавської міської ради. Тут працює 3 рятувальники та 6 водолазів. За літній період ці хлопці врятували 30-х відпочивальників.

Іван Білаш, водолаз другого класу КО «Рятувально-водолазна служба» ПМР

- У нас є зони спостереження. Найголовніше, щоб в нас на пляжі ніхто не потонув, адже ми повинні врятувати цю людину. Ми стараємось, виходимо на катері, на човнах виходимо, патрулюємо, щоб попередити це лихо.

Для порятунку вони беруть круг та спеціальну мотузку з поплавками. А так виглядає водолазне спорядження. Воно використовується для пошуків під водою.

- Використовуємо балон, жилет компенсаторний, водолазні грузи, ласти, маска і костюм.

Щодня мінімум три рази вони патрулюють вздовж річки Ворскла. Зараз роботи стало менше, адже пляжний сезон закрили. Проте на берегах ще є любителі поплавати. 

Лариса Ахаєва, полтавка 

- Я взагалі люблю воду і тому завжди купаюсь. Я кожного дня ходжу і в минулому році так було. До 26 вересня.

Також два рази на день рятувальники проводять водолазні спуски. Для тренувань вони використовують ось цього манекена. Його назвали «Гриша».

Іван Білаш, водолаз другого класу КО «Рятувально-водолазна служба» ПМР

- Ми топимо манекен, топимо його так, щоб водолаз, який буде проводити пошуки не бачив. Потім я водолазам говорю, в такому квадраті 10:10 втонула людина і потрібно її за лічені хвилини знайти.

Отримавши завдання, водолаз спускається у воду.

- Якщо нам показали точне місце, за 2 хвилини він вже на березі.

Кілька хвилин і водолаз разом з Гришею опиняються на березі. Із закриттям пляжного сезону рятувальники перейшли з посиленого режиму роботи у звичайний.

Євген Савчук, начальник КО «Рятувально-водолазна служба» ПМР

- Зараз ми робимо акцент на профілактичні заходи, проводимо бесіди з учнями шкіл міста Полтави. А також проводимо роз’яснювальну роботу серед підприємств.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію