Відтепер у Полтаві допомогу при інсульті надаватимуть у новому відділенні

Відремонтоване приміщення днями відкрили у першій міській клінічній лікарні. Окрім нових палат, відділення отримало сучасне дороговартісне обладнання. На ремонт з міського бюджету витратили 5,5 млн гривень. Відділення гострого інсульту в першій лікарні відкрив Олександр Мамай.

Відділення гострої цереброваскулярної патології. Його появи у Полтаві очікували вже давно. І ось нарешті у першій лікарні перерізають символічну стрічку.

Одразу після цього Олександра Мамая запрошують на екскурсію відділенням. Палати, ординаторські, службові приміщення для персоналу мають новий ремонт та усі необхідні меблі. Для зручності пацієнтів коридори обладнані поручнями, а між палатами та сестринським постом існує спеціальний зв'язок.

- Алло!

- Я Вас слухаю.

- Можна, будь ласка, медичну допомогу до 9 палати?

- Зараз до Вас зайде медична сестра. Чекайте!

Далі гостей ведуть до «серця» відділення - блоку інтенсивної терапії.

Анна Жорник, зав. відділенням гострої цереброваскулярної патології МКЛ №1

- У блоці інтенсивної терапії закуплені апарати ШВЛ, обов'язкові монітори приліжкові, дякуючи яким ми можемо контролювати і оцінювати найголовніші гемодинамічні показники такі, як артеріальний тиск, пульс, температуру хворого.

Реанімаційне відділення розраховане на 6 ліжок. Біля кожного - апарати штучної вентиляції легенів.

- Ми можемо обирати вдих, видих, оксигенацію крові, пульс, температурні показники хворого.

До того ж гостям демонструють нову мобільну рентгенологічну систему.

- Одразу з плоскопанельного детектору передається зображення на екран. Що дозволяє позбутися проявлення плівки, обробки. Це буквально кілька секунд. За допомогою WI-FI-з'єднання з цього монітору йде по локальній мережі зображення ми передаємо на будь-яку станцію, яка є в лікаря.

Ремонт у цьому відділенні обійшовся міському бюджету у 5 з половиною млн гривень. Ще 12 виділили на закупівлю необхідного обладнання та засоби медичної реабілітації. 11,5 млн гривень витратять на придбання комп'ютерного томографа.

Олександр Мамай

- Кожного року все більше людей звертаються за допомогою до лікаря саме з інсультами. І сьогодні, мабуть, приємно те, що ми закупили обладнання, яке є тільки в Києві і тільки в Дніпропетровську. І сьогодні місто Полтава третє, яке закупило найсучасніше обладнання.

Щороку в Україні фіксують 100-120 тисяч випадків інсульту. У Полтаві за минулий рік 700 осіб зверталися за допомогою з гострим порушенням мозкового кровообігу.

Стрічка новин