У полтавському Дендропарку пройшов фестиваль «Арт-пікнік»

На мистецькій галявині розташували 7 різнопланових локацій. Серед них - мистецька сцена, спортивна та дитяча зони й інші. Попри дощ у дендропарку було багатолюдно. Більшість гостей - діти з батьками та молодь. З учасниками заходу спілкувалася Марія Лісніченко.

Дар'я Сотнікова - постійний організатор проекту «Арт-пікнік» у полтавському Дендропарку. Проводять його вже третій раз. Дівчина говорить, що основною метою фестивалю є залучення полтавців до відпочинку на природі. Попри дощову погоду, додає, жодна з організацій-партнерів від участі у пікніку не відмовилася. З кожним пікніком таких учасників, як і гостей, стає більше.

Дар'я Сотнікова, організатор «Арт-пікніка» у Дендропарку

- У нас на 2 локації більше. Нові локації - це історична та розуму тіла. На історичній локації у нас буде історичне фехтування, історичні костюми, хороводи. Тож і нові учасники з'явилися. А «розуму тіла» - там як для душі, так і для тіла.

Цей пікнік організатори вважають першим осіннім. Одна з нових локацій представлених на галявині - історична. Оригінальна зброя, костюми та звісно герої, що вчать малечу керувати середньовічним приладдям. Дмитро Калініченко демонструє роботу незвичної зброї - балісти.

Григорій Яворський змагається з гостями заходу на мечах. Він разом зі своєю організацією представляє одразу кілька локацій - тут вчать історії, бойовим мистецтвам, а також демонструють витвори зі шкіри.

Григорій Яворський, майстер бойових мистецтв

- Друга локація, та що зараз - це історичне фехтування та робота зі шкірою. Тут це представляють наші ірландські товариші та вікінги за сумісництвом Ірина та Макс. І також тут пізніше буде локація для всіх - самооборона. Самооборона більш проста, на основі танзісюань.

На сусідній локації багато дітей. Тут проходить кулінарний майстер-клас - готують пельмені. 

Інший майстер-клас проходить біля озера. Тут мистецтву витинанки гостей заходу вчить Марія Ачкасова, гостя з Харкова. У рідному місті дівчина викладає для дітей, майстер-класи для неї не нова практика.

Марія Ачкасова, витинальниця

- Це роблять діти. Ось це - 7-10 років, це - 12-13. Тобто навчитись техніці й робити такі дива може кожен, головне - зрозуміти принцип. Класична витинанка - вона частіше за все симетрична.

Серед гостей свята й Радіслава Титаренко з мамою. Дівчинка на святі вперше, емоцій вистачить на довго.

Владислава Титаренко, гостя свята

- Мені сподобалося стріляти стрілами з лука. А ще качки дуже сподобалися.

Із самого ранку й до 17 години у Дендропарку працювало сім локацій. На них проходила низка розважальних та спортивних заходів. Наступний «Арт-пікнік» організатори хочуть провести вже зимою.

Стрічка новин