Полтавка Дарія Тутко з сином стали лауреатами Всеукраїнської акції «Герой-рятувальник року»

Їх нагородили біля Маріїнського палацу у Києві. У травні цього року Дарія Тутко врятувала полтавця, який тонув. Допомагав їй син Марк. До Дня рятувальника Дарію з Марком нагородили подякою. Про полтавських героїв далі в сюжеті Ольги Соломахи.

Маленький Марк тримає в руках іграшковий пістолет та кульки. Соромиться говорити на камеру. Каже: такий подарунок йому презентували рятувальники за його хоробрість. Смілива поведінка хлопчика допомогла врятувати чуже життя. Кілька місяців тому він разом з мамою прогулювався біля водойми, де сталася трагедія.

Дарія Тутко, врятувала чоловіка

- Коли ми підійшли до цього місця, побачили тіло чоловіка. Він вже був нерухомий. Лежав головою вниз. Звичайно, це була моторошна картина.

Дарія Тутко - мама Марка. Саме в той день, не планували гуляти цією місцевістю. Взагалі тут завжди малолюдно. Тому почути прохання про допомогу, навряд чи міг хтось, крім них. Чоловік у воді вже не мав сил сам піднятися. На момент, коли вони до нього підійшли, вже втратив свідомість.

Дарія Тутко, врятувала чоловіка

- Я спустилася до чоловіка, перевернула його, він уже не дихав. Я почала звільняти його легені з води, постукувати його зі спини, з грудей також.

Син Марк вів себе мужньо, виконував прохання мами, подав телефон, щоб викликати рятувальну службу та швидку. Дарія провела ряд реанімаційних маніпуляцій у воді. Після чоловік розплющив очі.

Дарія Тутко, врятувала чоловіка

- Дійсно хвилюючий був момент. Я подивилася - в нього злякані очі, і в мене також я його вперше бачу. Тому я стала гладити його, заспокоювати і казати, що все буде добре.

Рятувальники, які прибули тоді на місце події, розповіли про правильність дій дівчини.

Світлана Рибалко, начальник сектору зв'язків зі ЗМІ ГУ ДСНС у Полтавській області 

- Дії дівчини, були правильні, вона не розгубилася. Вона діяла рішуче і тому вона врятувала життя.

Сьогодні на це саме місце біля ставка Дарія Тутко повернулась з нагородою від Президента та грамотою від рятівних служб. Сама свій вчинок вважає правильним і закликає допомагати один одному.

Стрічка новин