День спорту у місті

«Полтава - територія здоров'я» - під таким гаслом пройшов фестиваль. Організатор дійства – управління у справах сім'ї, молоді та спорту Полтавського міськвиконкому. Цьогоріч в заході взяли участь понад 1500 спортсменів. Це - вихованці дитячо-юнацьких спортивних шкіл міста. На святі побувала Марія Лісніченко.

Ліза Бятязь займається баскетболом вже чотири роки. Разом з нею у команді дівчат ще 15 юних спортменок. Сьогодні проводять відкрите тренування у Корпусному парку. Говорять, що умови незвичні, але вони добре знають, для чого тут.

Ліза Бятязь, баскетболістка

- Класно, це ефективний спорт. І тіло буде завжди у формі. Мені подобається це, я це люблю.

З метою закликати всіх займатися спортом тут і Данил Трапецин. Юнак займається тайським боксом. Вже є свої перемоги на українських та міжнародних рингах. Життя ж юнак мріє поєднати з тренерством, тож почав таку практику ще з 15-ти років.

Діти, додає хлопець, сприймають його як товариша, швидко вчаться новим прийомам.

Данил Трапецин, займається тайським боксом

- Моя мета - стати тренером. Тренер дозволяє мені проводити тренування з маленькими дітьми. Я іноді соромлюсь, але все виходить.

Окрім вже традиційних видів спорту, тут і нові для Полтави. Микола Барай сьогодні разом з товаришами по спорту знайомить малечу й дорослих зі стріт воркаутом - це заняття на перекладині. Юнак також починав з занять для себе, сьогодні ж він вчить дітей. Такий спорт називає порівняно молодим.

Микола Барай, тренер з воркауту

- У нас з'явилася у Полтаві секція, і я один з її тренерів. У нас тепер починає відновлюватися такий спортивний рух, як воркаут. У нас вже там багато дітей, починають цікавитися люди. Зараз почали проводити змагання. Ось у нас буквально нещодавно, в середині літа, були на Гоголя змагання. Там було людей так 400.

Натовп з глядачів біля себе зібрали і каратисти. Хлопці та дівчата різного віку показують свої вміння.

Іван Богодистий - тренер клубу карате «Вадокай». Чоловік говорить, що спортсмени тренуються за олімпійською системою.

Іван Богодистий, Заслужений тренер України з карате

- Це зараз олімпійська система у карате нова. А це - перший клуб, який у нас заснований у Полтаві. Вони уже були на перших змаганнях, вибороли медалі. Ми працюємо, щоб більше розвити цей вид спорту у Полтаві.

Загалом участь у святі взяло понад 1500 спортсменів під керівництвом понад 200 тренерів. Йога, шахи, гирі, армреслінг, бойові мистецтва, танці й гімнастика - лише частина спортивних напрямків представлених у Корпусному парку. До здорового ж способу життя у парковій зоні закликали представники управління у справах сім"ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради. Вони обмінювали цигарки на смаколики.

Наталія Кузнецова, представниця управління у справах сім"ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради

- Мета цієї акції, звичайно, здоровий спосіб життя. Ми у пересічних громадян міняємо цигарки на цукерки. Ми хочемо, щоб все населення було здоровим.

На сьогодні у Полтаві проведено 350 заходів з різних видів спорту, серед яких і відрядження збірних команд на змагання. Так, 52 полтавські спортсмени цьогоріч вибороли чемпіонські титули на змаганнях міжнародного рівня, 159 спортсменів стали призерами чемпіонатів України з різних видів спорту в усіх вікових категоріях.

Стрічка новин