У Полтаві пройшла хода на захист журналістів

Напередодні річниці вбивства Георгія Гонгадзе, у пам'ять про всіх полеглих мас-медійників на акцію вийшли журналісти міста. Мета - привернення уваги до резонансних та досі не розкритих справ, що стосуються журналістів. На акції були присутні наші кореспонденти.

Біля монументу Слави не багатолюдно. Близько 30-ти чоловік з квітами, свічками та плакатами із закликами знайти й покарати вбивць журналістів. Всі учасники акції - добре знайомі між собою. Вони - полтавські медійники: журналісти, які працюють у газетах, на телеканалах чи інтернет-виданнях.

Євген Лопушинський, голова обласного осередку Національної спілки журналістів України

- Ми виходимо цього дня, аби по-перше згадати загиблих колег. А ще, аби привернути увагу суспільства до проблеми того, що досі не знайдено, у більшості випадків, не знайдено та не покарано вбивць, а також замовників і організаторів вбивства наших колег.

Серед тих, хто прийшов підтримати акцію, - заступник редактора газети «Зоря Полтавщини». Про роботу журналіста говорить, як про найбільш небезпечну професію.

Віктор Кікоть, член Національної спілки журналістів України

- Журналіст завжди на вістрі проблем, на вістрі конфліктів. Інакше він не може, це його робота. Не випадково найбільш почесною галуззю журналістики являється сфера журналістських розслідувань. Цим займаються найкращі журналісти, найбільш досвідчені, найкращі кадри.

Також чоловік додає, що робота журналіста та її спокій залежить від ситуації у світі. Про небезпеку роботи журналістом своїм студентам регулярно говорить і Гліб Кудряшов. Також зауважує, що більшість студентів у майбутній професії захоплює романтика.

Гліб Кудряшов, член правління обласної Національної спілки журналістів України

- Сьогодні ми хочемо поставити на перший погляд дуже просте питання - чи є професія журналіста небезпечною професією. І я думаю, що до мого слова долучаться інші члени Національної спілки журналістів України, що це питання є риторичним. На правду, на кордоні 20 і 21 століть професія журналіста є небезпечною професією.

Від Корпусного парку, аби привернути увагу до акції, журналісти вирушили ходою до Алеї журналістів. Дорогою вони тримали портрети вбитих колег та роздавали листівки з інформацією про акцію. Завершили ж ходу покладанням квітів, запалюванням свічок й хвилиною мовчання.

Стрічка новин