У Полтаві нагородили кращих режисерів

Міжнародний фестиваль «КіноДок» тривав три дні. За цей час полтавці переглянули стрічки всіх конкурсантів. А кращих - відзначило журі. Переможці отримали грошові премії, дипломи та статуетки. Далі - Анна Ружін.

На Театральній площі збираються полтавці. За пів години нагородять переможців фестивалю «КіноДок». Доки тривають останні організаційні моменти, гостей розважає оркестр.

Три дні тривав фестиваль. За цей час полтавці мали насичену культурну програму: концерти, виставки та перегляд фільмів від режисерів. 

Станіслав Гальченко, полтавець 

- Я хочу знайти в ютубі, я вже підходив до режисерів, запитував, чи скидали вони фільми в інтернет. Вони розповіли, як знайти. Будемо пробувати знайти, щоб батькам показати. Мій батько служить в «Азові», тож ми вважаємося родиною патріотів.

20-00. На сцені з'являються судді конкурсу та представники обласної ради. За лічені хвилини розпочнеться церемонія нагородження. Визначили перше, друге та третє місце. Головний приз - Гран-Прі та грошова премія у розмірі 30 тисяч гривень. Друге і третє місця відповідно - 15 та 10 тисяч гривень.

Ганна Левківська, засновник фестивалю документального патріотичного кіно «КіноДок»

- Всі хто були, дивились відбір та були в журі, то вони дуже фахові. Це їхня робота, але мені сподобалося, що всім членам журі не було нудно.

Головний приз забрав фільм Володимира Тихого - «Після смерті».

- Він відтворює найдраматичніші миті подій на Майдані. Я його бачу вперше. Але він зроблений з якоюсь кінематографічною щільністю матеріалу. Здається 15 чи 17 хвилин, але в ньому все так стиснуто.

Але режисер на церемонію не з'явився. А це полтавський режисер Андрій Боркунов. Йому дарують диплом зі спеціальною відзнакою та грошову премію у розмірі 5 тисяч гривень. Він презентував фільм «Музика наша зброя». 

Андрій Боркунов, режисер

- Там немає кадрів, які ми потім догравали. Постановочного концепту там не було. Там є, як ми бачили, чули, дихали та як були у бійців в АТО.

- Ми коли привезли їм музику, то було дуже круто, бо вони не бачили такого ніколи. Отам, де вони сидять, а тут приїжджають люди і розвертають апаратуру і більше нічого не потрібно. Барабани привезли і все вставили і вже рок-концерт. Прямо в їхньому місці розташування.

Після урочистостей полтавців розважала співачка Е.К.А.

Стрічка новин