Відкриття Національного Сорочинського ярмарку-2007 організатори перенесли на головну сцену ярмаркового майданчику, а тому побачити пишні урочистості міг кожен відвідувач національного дійства

Відкривали ярмарок високоповажні гості, серед яких – представники керівництва держави, посли інших країн, і, звісно, сам Микола Гоголь. Адже завдяки письменнику ярмарок в Сорочинцях відомий далеко за межами нашої держави. Цього року в його роботі беруть участь 266 підприємств усіх галузей промисловості, 230 майстрів народних промислів та більше чотирьохсот приватних підприємців.

Національний Сорочинський ярмарок щороку приваблює тисячі відвідувачів. Цьогорічною особливістю заходу є кілька моментів. По-перше, ярмарок 2007-го року буде на один день довшим. По-друге, урочисте відкриття, яке до цього проходило на садибі Хіврі, куди доступ публіки обмежений, перенесли на головну сцену. Відтак, спостерігати за урочистостями зміг кожен бажаючий. Відкривали Національний Сорочинський ярмарок високоповажні гості: віце-прем'єр-міністр України Віктор Слаута, голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Асадчев, голова обласної ради Олександр Удовіченко, та, звісно, очільник Полтави Андрій Матковський. Про незгасаючий інтерес до ярмарку свідчить і велика кількість іноземних гостей.

Цьогоріч беруть участь у Сорочинському ярмарку великі представницькі делегації з Казахстану, Узбекистану, Грузії, Угорщини. Присутні тут і представники багатьох регіонів України.

На Сорочинському ярмарку 2007-го року презентують себе 226 підприємств всіх галузей промисловості, 230 майстрів народних промислів та більше чотирьохсот приватних підприємців. Заявили про себе і заклади громадського харчування. Вперше будуть представлені узбецька, вірменська, грузинська, турецька і, звісно, українська національні кухні. До речі, на ярмарку 43% всіх учасників - це представники Полтави, говорить міський очільник Андрій Матковський. Сам же полтавський голова приїхав до Сорочинців не лише поярмаркувати.

Що ж до ярмарку, то Андрій Матковський обійшов представництва усіх полтавських товаровиробників, подивився їх продукцію. До Полтави міський голова повернеться також не з порожніми руками.

Керівник проекту «Сорочинський ярмарок» Світлана Свищева включена до складу Організаційного комітету з підготовки та відзначення 200-річчя від Дня народження Гоголя, який створено при Кабінеті Міністрів України. Щодо державної підтримки ярмарку, то віце-прем'єр-міністр України Віктор Слаута в інтерв'ю нам сказав, що уряд і надалі буде фінансово підтримувати цей захід.

Стрічка новин