У Полтаві працювало «Місто професій»

Цей національний проект протягом року відбувається у різних містах України. Полтава його приймає вже п'ятий рік поспіль. У Корпусному парку діти могли відвідати близько 60 локацій, опанувати навички різних професій та отримати за це гроші. Свою зарплатню вони обмінювали на солодощі та сувеніри. У «Місті професій» побувала Крістіна Брігіда.

У Корпусному парку в суботу розгорнулося «Місто професій». Один із його відвідувачів - 8-річний Олексій Приймачук. На вході отримує жовто-синій паспорт та йде випробовувати різні професії. Розпочинає з пожежників. 

- Гасять пожежі, рятують людей.

Від людей в уніформі отримує відмітку в паспорті та гроші.

- Я вже отримав 100 гривників.

Далі - локація із глобусом та картою. Олексій знаходить тут Полтаву і проходить випробування від географів.

- Ти заробив гроші і давай ми тобі в паспорті залишимо відмітку про твою професію.

- Подивись, будь ласка, ким ти хочеш бути: географом чи менеджером з туризму?

- Менеджером.

- Менеджером з туризму? Чудово!

Археолог, соціальний працівник, перекладач - у паспорті Олексія з'являються нові відмітки про професії. Але у Корпусному парку він шукає свою улюблену. І знаходить. Коли виросте, Олексій хоче стати будівельником. Тут на нього вдягають каску та дають в руки тепловізор.

- Видно мотор працював на машині. Дядько світиться теплий. І ось температуру показує, де саме яка точка, якої температури. Камера працює.

Такі робітничі професії в Україні зараз потрібні найбільше, кажуть в обласному центрі зайнятості.

Юрій Кудря, заступник директора міськрайонної філії Полтавського обласного центру зайнятості

- Сьогодні дійсно економіка потребує більше робочих рук. Це об'єктивно, всі ми знаємо, що трудова міграція - це біч нашої країни, нашої економіки. Люди, які мають щось робити своїми руками, найчастіше виїжджають за кордон.

Про найбільш популярні професії дітям та їхнім батькам Служба зайнятості розповідає у цьому мобільному центрі. Для цього фахівці використовують інтерактивні, ігрові форми. Центр зайнятості - постійний партнер проекту «Місто професій». Його в Полтаві проводять вже вп'яте.

Анастасія Макарчук, керівник проекту «Місто професій»

- Проект створив наш ідеолог Тетяна Люлька спеціально для своїх синів. У неї двоє дітей, двоє хлопчиків. І коли вони почали питати: «Мамо, звідки беруться гроші?». Вона хотіла їм пояснити, що гроші не просто так з неба падають, що потрібно працювати. Суть же не в тому, щоб дитина накупила цукерок, суть в тому, щоб вона зрозуміла, щоб щось придбати, треба сумлінно попрацювати.

Тим часом Олексій Приймачук закінчив свою подорож «Містом професій». У його паспорті - два десятка різних спеціальностей, а в кишені - більше 1000 гривників. Куди їх витратити, хлопчик вже знає.

- Морозиво, цукерки.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію