У Полтаві відбулася Міжрегіональна виставка «Відпочивайте на Полтавщині!»

Різні райони та міста області демонстрували те, чим можуть привабити туристів. Одні зацікавлювали історичною та культурною спадщиною, інші - смачною полтавською кухнею. Туристичний потенціал Полтавської області вивчала наша Крістіна Брігіда.

Отак, співаючи і пританцьовуючи, запрошують до свого намету представники Миргородського району. Вони - учасники міжрегіональної виставки «Відпочивайте на Полтавщині». Поряд - Хорольщина пригощає гостей свіжою випічкою.

Марина Остапенко, учасниця виставки «Відпочивайте на Полтавщині»

- Окрасою нашого столу є коровай Хорольської пекарні із шишечками. Також наварили вареників, взяли кавунчика і винограду.

У наметах райони презентують свій туристичний потенціал. Гостям виставки розповідають, і який музей сходити, де зупинитися на ночівлю та що скуштувати. Котелевський район запрошує відвідати не просто музей, а цілий Історико-культурний заповідник «Більськ».

Лариса Охріменко, науковий співробітник КУ «Історико-культурний заповідник «Більськ»

- Мені здається, Більськ запам'ятається багатьма аспектами. По-перше, своїми краєвидами. По-друге, - це археологічні знахідками. І, по-третє, - енергетикою, яка на цьому місці знаходиться. Там вона окрилює людей, надає їм наснаги, жаги пізнавати історію, навколишню нашу Полтавщину.

Від районів не відстає і Полтава. Музей Котляревського пригощає галушками.

- Ще Іван Петрович Котляревський в своїй «Енеїді» писав: «П'ять казанів стояло юшки, а в чотирьох були галушки». Підходьте, дорогенькі, частуйтеся нашою справжньою, улюбленою стравою нашого міста.

На полтавські галушки кожного року з'їжджаються тисячі туристів. При чому не тільки з України, а й з дальнього зарубіжжя.

Віталій Павлов, начальник відділу туризму та культурної спадщини управління культури Полтавського МВК

- Полтава традиційно приваблює туриста Харкова. Харків - на першому місці. Запоріжжя, Київ, Дніпро. Приємно відзначити, що почала їхати Західна Україна. Львів. Із закордонних туристів на першому місці, я б сказав би, Швеція, Сполучені Штати Америки, Німеччина.

З кожним роком турист змінюється, кажуть фахівці. Тому музеї шукають нові форми роботи з ними.

Лариса Оніщук, директор туркомплексу

- Зараз групі намагаються дати якісь загальновідомі, всесвітньо відомі речі. Це і Гоголь, і Полтавська битва, і наша архітектура міста Полтави, Краєзнавчий музей. Але намагаються хоча б одну якусь родзинку за тур, запропонувати щось новеньке. Роблять постановки, інтерактивні екскурсії.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію