У Полтавській області запровадили карантини через амброзію

Карантинний режим через збільшення площ, засмічених амброзією полинолистою, запровадили у 25 районах Полтавщини, 240 населених пунктах та у понад 3 000 присадибних ділянках й 175 господарствах.

Про це під час апаратної наради у Полтавській ОДА повідомив начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області Геннадій Пікуль.

"Причина розповсюдження амброзії в області – безвідповідальність керівників господарств, сільгосппідприємств та посадовців. У цих районах вчасно не провели необхідний комплекс заходів щодо боротьби з небезпечною карантинною рослиною", - зазначив Геннадій Пікуль.

За його словами, фахівці управління обстежили майже 60 тисяч га. Найпроблемніші зони – узбіччя доріг. Саме там виявили найбільше осередків карантинної рослини. Як зазначив Геннадій Пікуль, в області діють лише 7 районних та 2 міські програми боротьби з амброзією. На виконання цих програм у 2018 році з районних та міських бюджетів виділили 3 млн 380 тис. грн.

Не надала інформації до Держпродспоживслужби щодо боротьби зі шкідливими організмами й Полтава.

"На боротьбу з амброзією з місцевого бюджету виділили 500 тис. грн. Однак результату немає. За кількістю звернень, які надходять до Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області, можна сказати, що програма провалена", - сказав Геннадій Пікуль.

Не ведуть боротьбу зі шкідливою рослиною у Великобагачанському, Зіньківському, Котелевському, Машівському та Чорнухинському районах. За нескошену амброзію передбачено штрафи: на фізичну особу від 51 до 140 грн, на юридичну – від 136 до 255 грн.

Заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький дав доручення Службі автомобільних доріг у Полтавській області та ДП "Агентство місцевих доріг Полтавської області" знищити амброзію на узбіччях автошляхів загального та місцевого користування. Зробити це мають до 1 жовтня цього року.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію