Перезавантаження по повній

У міській раді – позачергова сесія. Ініціатори проведення – фракції «БПП «Солідарність», «СДП», «Рідне місто» та «Самопоміч». На засідання з'явилися 28 депутатів, тож сесію розпочали. Розглядали чотири питання: звільнення з посади заступників міського голови, розпуск виконавчого комітету, дострокове звільнення з посади Олександра Мамая та обрання нового секретаря. Міський голова на засідання не з'явився. Керував останнім Олександр Шамота.

На засідання починають приходити депутати та представники ЗМІ. 

Олександр Кісільов, депутат Полтавської міської ради 

- Реєстрацію повинен проводити апарат Полтавської міської ради. Ми у складі 3 депутатів звернулися до апарату - працівників та керівника Мельника. Запропонували провести реєстрацію депутатів на сесію Полтавської міської ради. Причому, у відповідь отримали - вони відмовляються реєструвати.

Тож реєстрацією зайнялися самі депутати, попередньо склавши акт про відмову від апарату Полтавської міської ради. Після 10 ранку засідання відкрили. До зали з'явилися 28 депутатів, тож сесію розпочали. 

- Пропоную секретаріат сесії у складі двох чоловік. Кісельов і Павлій. В принципі, ми і на минулому засіданні вносили цю пропозицію - не буде інших? Тоді Кісельова і Павлія прошу зайняти місця у секретаріаті.

Полтавський міський голова Олександр Мамай не з'явився. Проводив засідання Олександр Шамота. Його обрали головуючим ще на минулій сесії депутати. На думку останнього, наразі у місті не вирішуються життєво-важливі питання. А міський голова систематично не займається своєю роботою.

Олександр Шамота, депутат Полтавської міської ради

- Ми з вами маємо мінімум 2 судових рішення, які категорично відмовляється виконувати Полтавський міський голова. Я нагадаю: це рішення щодо нещодавнього позову активістів щодо дороги Київ-Харків. І друге – це рішення щодо невиконання, незаконного підвищення вартості проїзду. І на моє глибоке переконання, цього вже досить, щоб звільнити міського голову.

На голосування поставили 4 питання. Більшістю голосів їх внесли до порядку денного. Першим розглянули звільнення з посади заступників міського голови. 

Перед голосуванням до трибуни вийшов очільник фракції «Свобода» Юліан Матвійчук. Він повідомив, що фракція не буде брати участі у голосуванні за відставку замів мера.

Юліан Матвійчук, депутат Полтавської міської ради

- Якщо зараз відбуваються консультації з приводу нових профільних заступників у форматі 4 фракцій, де немає «Свободи», тому доки не будуть проведені додаткові консультації, все, окрім недовіри міському голові і секретарю, фракція ББП, «Свободи» голосувати не буде.

Тим часом заступників міського голови Наталію Сук, Ольгу Борисенко та Світлану Тарашевську відправили у відставку. Підтримали рішення 23 депутати із 28 присутніх. Після цього оголосили перерву на 15 хвилин перед другим питанням. 

Через зазначений час депутати вирішили відкласти засідання, про що повідомили учасникам засідання. 

- Продовжуємо роботу з приводу консультацій, вирішення тих спірних питань, які наразі виникли. Дякую. До 15 години.

Засідання затримали на одну годину. Представники фракцій довго не могли вирішити суперечливі питання. Серед них – кандидатів на посади. Нарешті сесію продовжили. 

На розгляд депутати запропонували ще 3 додаткові питання. Голосування продовжили з питання за розпуск виконавчого комітету: «за» проголосувало - 22, «проти» - 0, «утрималися» - 4. Рішення прийнято. Перед питанням за дострокове звільнення з посади Полтавського міського голови оголосили перерву. Голосували за дострокове припинення повноважень Полтавського міського голови таємно. На бюлетнях у палатці. 29 бюлетнів, і всі одноголосно - «за».

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію