У Полтаві проходить Міжнародний фестиваль документального патріотичного кіно «КіноДок»

Його проводять вдруге. Організатори говорять, головна мета події – фіксація ключових моментів історії. Які фільми представлять на фестивалі, та що від нього очікувати, дізнавалась Ірина Щербак на прес-конференції.

11:50, журналісти чекають на журі фестивалю «КіноДок». За 10 хвилин вони з’являються в прес-центрі. Декілька організаційних питань, і прес-конференція починається. 

- Фестивальний марафон – цікавий, великий, надзвичайно потужний та надзвичайно важливий для Полтавщини.

Після виступу медіа-деректора фестивалю Марії Бойко виступає голова журі, кінокритик Сергій Тримбач. На його думку, цей кінофестиваль має закріпитися у Полтаві і стати щорічним. 

Сергій Тримбач, голова журі Міжнародного фестивалю документального патріотичного кіно «КіноДок» 

- Мені б здавалося, якби він у Полтаві і отаборився, отримав приписку, було б непогано. Полтава, не вам розповідати, – це потужний, культурний центр з такою аурою потужною.

Сергій Тримбач передає слово Володимиру Войтенку. Він очолював комісію, яка відбирала стрічки на фестиваль. Сергій Тримбач додає, якщо відбір фільмів проводить пан Войтенко, то фестиваль пройде на високому рівні. 

Володимир Войтенко, український кінознавець 

- Ті фільми, які були подані самостійно, окремо від моєї волі чи чиєїсь, десь половина – це аматорське кіно в хорошому чи поганому, як на мої оцінки, розумінні. Так що я вважаю, якщо в поганому, я не можу рекомендувати його в конкурс.

Після Володимира Войтенка виступив український кінорежисер та сценарист Михайло Іллєнко. Під час перегляду робіт для нього важливими стануть так звані «коди» і «паролі». Це своєрідні ключові фрази, які об’єднують націю. 

Михайло Іллєнко, член журі Міжнародного фестивалю документального патріотичного кіно «КіноДок» 

- Наприклад, зустрічають не зовсім знайомі люди, і хтось говорить: «А чого ми тут зібрались», а хтось відповідає: «Стріляли». І одразу згадується «Белое солнце пустыни». І цей код об’єднує людей.

Після прес-конференції присутні відправились готуватись до відкриття фестивалю. Воно відбудеться о 19:00.

Стрічка новин