У Полтаві відбулися обласні змагання з радіозв'язку на коротких хвилях

Учасники – з Чернігівської, Рівненської, Херсонської та Полтавської областей. За призові місця вони змагалися у звичайному телефонному турі, телефонному турі англійською мовою і телеграфному турі.

Вікторія Француз із міста Остер (Чернігівської області) готується до виходу в радіоефір. На її столику – вся необхідна апаратура.

- Сам апарат – «Карат 2М», за яким ми зв'язуємося. Це – акумулятор. Він дає живлення «Карату»

Важливий елемент і антена. Чим більша її висота, тим краще буде зв'язок.

- Якщо я накручу на одне коліно, то я почую буквально в радіусі 20 метрів, не більше. А якщо ще більше – може бути і кілометр, і більше.

Радіозв'язком дівчину колись захопила сестра.

Вікторія Француз, учасниця змагань (м.Остер, Чернігівська обл.)

- Уже, напевно, 3 роки ми займаємося цим. Привозили дуже багато результатів. А стереотип те, що це тільки хлопчача справа, – це неправда.

Щойно апаратура змонтована, Вікторія тестує зв'язок. 26 учасників цього дня будуть боротися за перемогу на обласних змаганнях з радіозв'язку на коротких хвилях. 

Володимир Дуброва, директор Полт.обл.центру науково-технічної творчості учнівської молоді

- В чому переваги цього зв'язку? Якщо, наприклад, відключається будь-який зв'язок, цей зв'язок може працювати в будь-яких умовах. І тому вони вчаться працювати в телефонному режимі. Другий напрямок – це телефонний режим із англійської мови і телеграф.

Спершу для офіційного відкриття учасників збирають в актовій залі Центру науково-технічної творчості. Тут же радіоспортсмени отримують свої позивні.

- Це ваше розташування на позиціях. Ми будемо по годинниковій стрілці. Я попрошу розташувати команди. А тут у нас позивні. Позивні – тризначні будуть.

Після короткого інструктажу учасники разом з наставниками переміщаються до саду. Кожен знаходить своє місце та розпочинає підготовку до змагань.

Максим Кєвліков, учасник змагань (м.Херсон)

- Потрібно налаштуватися на частоту, дати виклик, сказати свій позивний і обмінятися контрольними номерами.

До Максима із Херсону на зв'язок виходить полтавець Андріан.

- Андріан, 24 точка. Прийом!

- Здрастуйте, Андріан. Мене звуть Максим. Перебуваю на 4 точці. Приймаю Вас: 59. Прийом!

Завдання учасників – обмінятися шестизначними номерами, радіограмами та позивними сигналами.

Дмитро Денисюк, керівник гуртка «Юні оператори аматорської служби радіозв'язку»

- Виграє той, набере більше балів, хто отримає більше підтверджених зв'язків. Тобто, потрібно не тільки отримати радіограму від кореспондента, а ще й підтвердити її, і потім при перевірці щоб все співпало.

Після трьох турів найбільше балів в обласному заліку здобула команда з Рівненщини. Серед колективів з Полтавщини кращими стали вихованці Полтавського обласного центру науково-технічної творчості.

Стрічка новин