Новий суд у старій справі

Апеляційний суд Полтавської області сьогодні розглянув скаргу Генеральної прокуратури України на судове рішення про закриття кримінального провадження щодо Геннадія Кернеса. Останнього та двох його охоронців підозрювали у викраденні та погрозах вбивством прихильників Майдану взимку 2014 року. 10-го ж серпня цього року суддя Київського райсуду Полтави Андрій Антонов оголосив про закриття кримінального провадження. Сьогодні – перше засідання апеляційного суду.

Перше засідання апеляційного суду у справі Харківського міського голови Геннадія Кернеса відбулося в обласному апеляційному суді Полтавської області. Суд запланований на 13.30, починають вчасно. Заяву про оскарження рішення закрити справу подала Генеральна прокуратура України. З Харкова на судове засідання приїхало до 20-ти активістів. Серед останніх – Дмитро Марінін.

Дмитро Марінін, активіст (Харків)

- Ми прийшли сюди за правдою. Ми прийшли сюди за дійсно винесенням законного рішення. Всі, хто приїхав сюди сьогодні, ми знаємо, що рішення судді Антонова, ми переконані у цьому, рішення у Київському Полтавському суді було незаконне.

Присутні на засіданні також обидва потерпілих. Олександр Кутянін та Сергій Ряполов теж сподіваються, що суд поверне справу до розгляду. Додають, що попри закриття справи через систематичну неявку прокурорів хочуть, щоб ті і надалі вели справу.

Сергій Ряполов, потерпілий

- Я не бачу причин змінювати прокурора, як тих, що ведуть цю справу. Я б дуже хотів, щоб слідчі прокурори, вони були на початку слідства – вони 3 місяці просто не приїжджали на засідання у Харків. Тим самим було загублено відеодокази, які були у банках та у всіх інших закладах.

Згадали потерпілі й про суддю Андрія Антонова, який виносив рішення про закриття справи 10-го серпня. Згодом суддя написав заяву про відставку з посади судді, мотивуючи своє рішення тиском на нього. До зали апеляційного суду обвинувачувані чи їх представники не з'явилися, пояснюючи це іншими справами. Тож суд вимушений перенести засідання.

Володимир Костенко, суддя

- Підтримувати клопотання відкласти розгляд провадження на 21 вересня цього року на 10 годину.

Наступного засідання адвокати будуть зобов'язані надати документи, що підтверджують причини їх відсутності. Аналогічні документи обіцяють надати і прокурори, які не з'являлися до зали суду 7 останніх разів.

Олександр Ганілов, прокурор

- З цього приводу буде окрема частина мого виступу. Я не буду дуже довго розповідати те, чого не було. Я не збираюся з цього робити доповідь на весь день. Але для того, щоб хоча б повідомити суду, окрім того, що було в апеляції, щоб було в тому числі з урахуванням цього рішення.

Нагадаємо, Геннадія Кернеса та двох його охоронців підозрюють у викраденні та погрозах вбивством прихильників Майдану взимку 2014 року.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію