Дах на мільйон

Жителі будинку за адресою вулиця Короленка, 16 В у дощову погоду не можуть вийти на східці. А виною всьому – дірявий дах. Точніше – його відсутність. Ремонтні роботи розпочали ще на початку серпня.

Біля першого під'їзду – будівельні матеріали та шифер. На початку серпня його зняли, а новий не поклали. В теплу та суху погоду мешканців ця проблема не турбувала. А з настанням дощів ситуація змінилася. 

Олександр Бєлов, мешкає у будинку по вул.Короленка, 16 В

- Пів криші перекрили, а пів – ні. Чи-то гроші закінчилися, чи-то заплатили за все. Попереджували ж, що будуть дощі, треба робити. Ну 1,5 ж місяці. Пішли дощі, і от результат.

У Олександра Бєлова наслідки потопу помітні і в квартирі. Підлога, стеля та стіни в під'їзді теж ще не просохли від дощу. На відео, яке надали мешканці, житло людей мало чим відрізняється від вулиці. Мешканці ж додають: гуляти можна і в під'їзді, але з парасолькою. Ремонтні роботи наразі зупинені. В день зйомок сюжету – 11 вересня – на даху працювало декілька робітників.

Олександр Бєлов, мешкає у будинку по вул.Короленка, 16 В

- Вони зараз відривають там клейонку, а тут прикріпляють своїми отими пістолетиками. Так і закривають дірки. І все. Ніхто кришу далі не криє. У них закінчилося залізо. Немає заліза.

До них наша знімальна група не змогла дістатися. Хто ініціатор ремонтних робіт, мешканці будинку не знають.  

Владислав Ващинський, мешкає у будинку по вул.Короленка, 16 В

- Хто почав, хто проводить, хто ініціатор цієї справи? Сказали хлопці, які працюють, працювали, то вони сказали так: якийсь депутат з міської ради, чи з обласної ради. Говорили так: йому треба пропіаритися, і він гроші десь продавив, чи де ото воно взялося. 

Владислав Ващинський проживає на 3 поверсі. Наразі ліквідовує наслідки негоди. Чоловік вважає, що вогка погода – небезпечна для їх під'їзду. 

- Пальцем знімаю мокру штукатурку. Ви бачите, що воно йде під лампочкою? Добре, що воно не сюди потекло. А якщо б воно потекло сюди? Ви розумієте? Замкнуло б всі провода, погоріла б вся проводка.

Ми вирішили знайти замовника робіт. На сайті prozorro є тендер на капітальний ремонт покрівлі житлового будинку по вул. Короленка, 16 В в місті Полтава. Замовником є Управління житлово-комунального господарства Виконавчого комітету Полтавської міської ради. Виконавець – одна з Полтавських будівельних фірм. Згідно з договором, відремонтувати покрівлю компанія повинна до двадцятого грудня цього року. Вартість робіт – понад один мільйон сорок три тисячі гривень. 

Бригадир Микола коментувати ситуацію на камеру відмовився. Тому ми вирішили звернутися до комунальників. 

Анна Ружін, журналіст 

- Ми приїхали до управління житлово-комунального господарства, щоб отримати коментар. Може, хоч сьогодні нам вдасться поговорити з їх керівником.

- Зараз, одну хвилиночку, зателефонуємо і запитаємо. Сергій Володимирович, з вами Студія «Місто» хочуть поспілкуватися з питання Короленка, 16 В. Ремонт покрівлі виконувався і не накрили, дощ пішов і залили квартири. (Чекає відповіді). Добре, дякую. Будь ласка, залишайте запит.

Анна Ружін, журналіст 

- Секретар пана Сергія Сінельніка сказала, що керівник на місці, але говорити він з нами відмовився. Будемо писати інформаційний запит.

Розбиратися в ситуації допомагав юрист. Богдан Яненко радить мешканцям писати звернення до сторін договору, якщо є порушення. 

Богдан Яненко, юрист 

- Якщо звернення не допомогли, ви матимете право вимагати відшкодування збитків. Я маю на увазі мешканців цього будинку. Але якщо вони дійсно зазнали цих збитків, і якщо є докази, які підтверджують завдання даних збитків, ви матимете право звернутися як до цих підприємств з вимогою про відшкодуваня збитків, так і в судовому порядку вимагати їх відшкодування.

Мешканці ж ситуацію залишати так не збираються.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію