Жіноча краса у фотографіях

В Музеї Котляревського презентували колективну виставку світлин «Ой, ви очі, очі дівочі». Подібна виставка у Полтаві проходить вперше, на ній експонували 29 фотографій від  Полтавської обласної спілки фотохудожників. На світлинах – портрети жінок з різних куточків Полтавщини.

Виставкова зала літературної частини музею Котляревського. Тут збираються запрошені на відкриття виставки. Її тема – жіночий портрет нашої сучасниці. Свої роботи презентують фотохудожники Полтавської обласної Національної спілки. Голова останньої Сергій Назаркін розповідає про їдею виникнення саме цієї тематики.

Сергій Назаркін, голова Полтавської обласної організації Національної спілки фотохудожників

- Ми в тому році робили фотовиставку «Портрет як дзеркало душі», і одна із відвідувачів – молода жінка з матір'ю – за півтори години до відправки потяга зайшла в Художній салон, побачила своє фото і заплакала. Вона побачила себе. Вона була настільки зворушена і просто була в захваті від такої події. Я задумався про те, що спілка ніколи не робила тематичну виставку, присвячену жіночому портрету.

О п'ятнадцятій годині – офіційне відкриття. До слова запросили  фотохудожників, які представили свої роботи, та їх колег, які прийшли підтримати. Більшість фотографів кажуть: жінка буває  різна: сумна, грайлива, радісна, замріяна, але завжди загадкова та дивовижна. Працювати з такими моделями легко. Та, зізнаються, не так просто їм  догодити результатом.

Після офіційної частини – огляд фото. В колекції – портрети різних форматів: зображені жінки з квітами, з тваринами, є фото наречених та кадри з повсякдення. У кожної моделі – різна емоція. Погляд з цієї світлини – заворожує. Це робота, одна із серії фото, полтавського фотографа Артура Арояна. На ній – його знайома. 

Артур Ароян, учасник фотовиставки 

- Справа в тому, що по суті я знімаю друзів. І, як правило, це незаплановані фотосети. В даному випадку один запланований був, тому що він костюмований. По великому рахунку цей сюжет, або настрій-персонаж, тобто, людина, вона є самою собою. Ми нічого не придумуємо, не намагаємося створювати образ, який би відрізнявся від того, яка людина є сама по собі. Якісь моменти можуть підсилюватися там композицією, освітленням.

Оглянувши роботи фотохудожників, гості заходу діляться своїми враженнями. Микола Підгорний – Заслужений художник України. Сам, каже, вже 55 років займається написанням жіночих портретів.

Микола Підгорний, Заслужений художник України 

- Я малював жіночі портрети і я знаю, що це дуже тяжко. І це стосується не тільки живопису. Це стосується і фотографії. Тут представлені роботи, які, я думаю, як професіонал, відповідають стандартам професійно-високого рівня. Особливо мені подобаються чорно-білі фото. Серйозні по композиції, по внутрішньому складу.

Презентація фотовиставки закінчується. Організатори обіцяють, що сама виставка діятиме ще до 12 жовтня. Тому всі бажаючі зможуть переглянути роботи полтавських фотохудожників.

Стрічка новин