Нові гібриди кукурудзи та соняшнику показали аграріям Полтавщини у день поля

Польові класи на фермерському господарстві «Грига» відвідали близько трьохсот спеціалістів. Про сучасні технології вирощування та обробітку зерна - Лідія Ритченко - далі

Аграрії Полтавщини святкують день поля. Для них компанія «Syngenta» організувала Майстерню Аграрія. Це новий формат заходів, який став традиційним в області. Тут спеціалісти сільського господарства навчаються, дізнаються про сучасні технології обробітку та засоби захисту рослин від шкідливих організмів.

Олександр Воропін, керівник територіального підрозділу Полтава компанії «Syngenta»

- Чим більше ми вкладемо коштів і ресурсів у майбутній урожай, тим він буде кращий. А ресурси, це ви самі розумієте, і техніка, це і засоби захисту рослин, це і високоякісне насіння, це і догляд за посівами. Цей рік набагато кращим буде по показникам, ніж 2017-й. Деякі наші партнери збирають соняшник по 4.8 тонни з гектара. Кукурудзу – до десяти і більше десяти тонн. Це перші поля, які уже готові були до обмолоту.

Компанія «Syngenta» - лідер з виробництва високоякісного насіння на світовому ринку. З нею успішно співпрацює фермерське господарство «Грига», одне із найпотужніших паспортизованих сільськогосподарських підприємств на Полтавщині, що займається вирощуванням сільськогосподарських рослин.

Володимир Грига, голова ФГ «Грига»

- Закінчуємо збирання сої 28.5 ц/га. Почали збирання соняшнику на сьогодні 35 центнерів. І виходимо на збирання кукурудзи біля 100 центнерів. Незважаючи на нестачу вологи, все таки в нас буде урожай. Я вважаю, що це наш спільний із компанією «Syngenta» результат по застосуванню засобів захисту, сортів, гібридів, технологій.

На базі фермерського господарства «Грига» розташований Агроцентр «Сингента-Грига», де вирощують гібриди кукурудзи, соняшника, сорти сої та інших с/г культур та демонструють сучасні технології захисту. У день поля аграрії відвідали польові класи, де мали змогу побачити нові гібриди соняшнику та кукурудзи, порівняти та оцінити їх з іншими районованими гібридами. Оцінити різні технології вирощування та обрати собі найбільш притаманну для свого господарства. Серед соняшника найпродуктивнішими для Полтавщини є гібриди насіння соняшника від  «Syngenta» «Бріо» і «Кодні», але новинки, такі як «Едісон», «Діамантіс» та «Бакарді» виглядають більш ніж достойно і готові позмагатись за врожайністю.

Геннадій Малина, менеджер з технічної підтримки олійних культур компанії «Syngenta»

- Ту врожайність, яку вони демонструють в Полтавській області, важко зробити ще найкращі гібриди, але на ряд гібридів за інтенсивними технологіями ми передбачаємо, що вони будуть гідною альтернативою виробникам, які хочуть спробувати якийсь новий гідрид соняшника і отримувати гідну високу врожайність. Якщо, наприклад, ми будемо отримувати врожайність три тонни з гектара, то відповідно 1.5 тонни олії з гектара можна отримувати.

На майстерні аграрія учасники відвідали ще кілька класів. Їм розповіли про вигідні інвестування та ефективні протруйники для захисту рослин. Аграрії розглянули цікаві пропозиції, щоб обрати найкраще для свого господарства.

Олександр Компанець, головний агроном господарства ПСП « Глобал агро інвест»

- Нас задовольняє якість продукції стосовно засобів захисту рослин «Syngenta». Це доволі добрі препарати. І насіння так само, якщо ми беремо насіння кукурудзи і соняшника, то розраховуємо на добрий урожай.

Відпочинок у поєднанні із навчанням, обмін досвідом та спілкування. Це стало головним для аграріїв у святковий День поля. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію