В Котельві місцеві вийшли на пікет до районної ради

Громада – проти закриття дитячого відділення. Що за ситуація склалася там та чому люди думають, що відділення закриють, Ірина Щербак відправилась в Котельву, аби дізнатися всі подробиці події.

Олександр Міняйло – з Котельви, батько 11-річного Валентина. У сина часто піднімається ацетон, тому хлопчику час від часу потрібна допомога лікарів. Черговий випадок стався 31 серпня. Вночі батько відвіз сина до районної лікарні.

Олександр Міняйло, житель Котельви 

- Я його заніс на руках, він був без свідомості. Дитяче відділення було закрите на замок, а на дзвінок ніхто не відгукнувся. Ми спустилися швидко вниз, знайшли медичну сестру. Попросили її про допомогу, на що вона сказала: «Дитяче відділення закрите, не працює, лікаря немає, везіть у Полтаву».

Медичну допомогу хлопчикові все ж надали, але на другий день відправили до обласного центру. Майже місяць в Котельві не працює дитяче відділення. Олександр Міняйло разом з іншими батьками прийшли під стіни районної ради. Вони вимагають пояснень від влади.

- Люди не задоволені, закрите місяць було дитяче відділення.

Голова районний ради Василь Тимошенко роз’яснив ситуацію. В дитячому відділенні працює тільки один педіатр. В серпні лікар взяв відпустку, тому й відділення закрили. Адже працювати в ньому було нікому. 

Василь Тимошенко, голова Котелевської районної ради

- Його замінить нікому, так склалася ситуація. На період відпустки дитяче відділення було закрите, про що опублікував головний лікар в «Народній трибуні». За час відпустки дитяче відділення підремонтували, зробили косметичний ремонт. З 14 числа виходить Кухар Олександр Миколайович з відпустки, і відділення починає функціонувати у звичайному режимі.

Це – той самий дитячий педіатр Олександр Кухар. Лікар підтвердив слова голови райради. 14 вересня відділення почне працювати. 

Олександр Кухар, лікар-педіатр Котелевської ЦРЛ

- Я прийшов сюди сказати: я виходжу на роботу, і не збираюсь кидати відділення і своїх дівчат. Це – перше. А друге – взагалі ця проблема – дуже серйозна, педіатрів дуже мало.

Обговоривши питання на вулиці, присутні зайшли до районної ради. Там проходила сесія. В порядку денному – питання про реорганізацію центральної районної лікарні. Громада проти цього. Вважають, заклад закриють, так було з пологовим будинком. Головний лікар пояснив мешканцям: закриватись нічого не буде. Реорганізація – це тільки зміна назви закладу. Вона необхідна для реформування вторинної ланки медицини. 

Віктор Міщенко, головний лікар Котелевської ЦРЛ

- Питання про закриття у майбутньому навіть не стоїть і не стояло, і не розглядалось. Без цієї реорганізації підприємства ми залишимось за межами правового поля.

Місцеві обіцяють слідкувати за діями лікарів та держслужбовців.  

Віта Руденька, жителька Котельви

- Нам наша влада пообіцяла, що вони будуть робити все, щоб не закрили. Ми будемо слідкувати після реформи, щоб наше дитяче відділення не закрили. Ми будемо за нього боротися. Всі мамочки.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію