У Запоріжжі відбувся масштабний фестиваль старовинних автомобілів

Виставка об'єднала відреставровані «Волги», «Жигулі», «Запорожці». Свій «Москвич» на запорізькому фестивалі представив і полтавець Андрій.

Запоріжжя прийняло масштабний фестиваль «Авторетромоторфест-2018». До столиці українського козацтва з'їхалось більше сотні автолюбителів з різних куточків України. Не залишились осторонь фестивалю й власники ретро автівок з Полтавщини.

- Київ, Запоріжжя, Дніпропетровськ, Харків їздимо на ретро-виставки. Намагаюся брати участь.

Заради участі у фестивалі ретро автомобілів Андрій разом з дружиною подолав кількасот кілометрів. До Запоріжжя приїхав, як-то кажуть, і себе показати, і на інших подивитись.

Андрій, учасник фестивалю (м.Полтава)

- Їхали 4 години. Доїхали швидко з дружиною. Дуже радий, що потрапив на цю ретро-виставку. Дорога дальня все-таки, туди-назад – 500 км. Виходить 275 в одну сторону. Машину передивився, доїхав швидко, адже бувало переганяв.

А приїхав до Запоріжжя Андрій ось на цьому 433-му «Москвичу» 1975 року випуску.

- В сім'ю до нас вона потрапила, мені ще було 5 років. З того моменту ми на ній проїздили десь 20 років. Купили іншу, але ця залишилась на пам'ять, ми її реставрували.

Реставрація цього автомобіля для Андрія була не просто захопленням. Останні кілька років машина простоювала. Втім, автолюбитель вирішив повернути автомобілю її «фестивальне» минуле. 

Андрій, учасник фестивалю (м.Полтава)

- Це хоббі. Машина простояла три роки. Я на виставки не виїжджав. Але вирішили з'їздить, і от, виходить, два тижні я її підготовлював: карбюратор, масла, треба було передивитись, дорога дальня все-таки.

У багажнику цього «Москвича» – свого роду талісман Андрія: дитяче іграшкове авто. До автомобілю Андрій ставиться особливо. 

- У брата була машина. Така сама. І коли брата не стало, батько вирішив знайти таку машину, він її знайшов. І до сих пір вона їздить.

Загалом на фестивалі представлено більше сотні унікальних експонатів: від класики радянського до легенд закордонного автопрому.

Олесь Кальницький, організатор фестивалю «Ретромоторфест-2018» 

- Такого рівня техніки до нас не з'їжджалося в такій кількості ніколи. Але, я думаю, що це тільки перший раз, і кожен рік ми будемо дивувати наших співгромадян чимось подібним.

Крім того, родзинкою фестивалю став розіграш ретро автомобіля ГАЗ-24. Її стан – близький до ідеального. Серед усіх відвідувачів фесту один щасливчик міг стати власником справжньої легенди.

Стрічка новин