Великобагачанська ОТГ: нове життя громади

Менше двох років тому була створена Великобагачанська ОТГ. До її складу увійшло 23 населених пункти: 1 селище та 22 села. Про бюджет, проблеми, перспективи розвитку та перші досягнення знає Марина Покшіна.

У Великобагачанській селищній раді зібралися керівники усіх сфер розвитку ОТГ. Останні діляться про перші досягнення та перспективи розвитку. Найголовнішим успіхом вважають створення житлово-комунального господарства. Серед проблем на першому місці – дороги. Великобагачанський селищний голова Юрій Саковський говорить: є і ті, кому діяльність ОТГ не до вподоби.

Юрій Саковський, Великобагачанський селищний голова

- І до сих пір є категорія людей, яким громада не потрібна. Сьогодні сказати, що люди знають, що таке громада, – це брехня. Якщо не коментувати, якщо не роз'яснювати, сказати, що краще було б до об'єднання, чи зараз – не всі люди навіть інформацію знають.

Розказали і про гроші. Вони надходять до бюджету від єдиного податку і плати за землю.

Віктор Беркало, заступник Великобагачанського селищного голови

- На даний час бюджет селищної ради складає 73 млн грн. З них до 40 млн - це власні надходження. І 33 млн - це міжбюджетні трансфери.

Провели і невелику екскурсію. Почали зі стадіону «Колос». Показали облаштоване поле зі старим штучним покриття. Поруч демонстрували установлену малу архітектуру «Шкільну парту».

Наступною локацією були спеціальні контейнери. Менше ніж за два роки тут розпочато сортування сміття у всіх населених пунктах громади.

Далі за маршрутом – екскурсія до Козацького каменю. Після цього відправляємося до Святотроїцької каплички. Побудована вона три місяці тому. Виконуючий обов'язки старости Якимівського округу Олександр Лобур говорить: за цей час вдалося провести світло в 2 села. Розташовані вони на відстані 8 км один від одного. Відремонтували спортзал, пофарбували фасад будинку культури, головна мета, діляться місцеві, – привести до ладу села.

Олександр Лобур, в.о. старости Якимівського округу 

- Тут роками ніде нічого не робилося. І, дивлячись на це все, закрив свою підприємницьку діяльність, пішов на цю посаду, щоб щось зробити в селі.

Також тут демонструють дитячий ігровий майданчик. Маршрут закінчується екскурсією на будівництво у селі Байрак. На території школи реконструюють стару будівлю. Із їдальні переобладнають у дошкільний навчально-виховний комплекс. У результаті село отримає власний дитячий садок. Останнього тут не було ніколи за всю історію.

Серед головних досягнень громади також – придбаний шкільний автобус, комунальна техніка, створене ОСББ.

Стрічка новин