В Україні зафіксували восьмий летальний випадок від ботулізму

В Україні зафіксували восьмий летальний випадок від ботулізму

11 вересня зафіксовано восьмий з початку року летальний випадок від ботулізму – у Херсоні помер чоловік. 

Ймовірна причина ботулізму – копчена риба домашнього приготування, яку він разом з дружиною споживали напередодні. До Херсонської обласної клінічної лікарні подружжя доставили ввечері 10 вересня. Чоловік перебував у вкрай важкому стані. Він помер протягом години після госпіталізації. Жінка наразі перебуває у відділенні реанімації у тяжкому стані.

Міністерство охорони здоров’я ще раз наголошує, що при найменшій підозрі на ботулізм необхідно негайно звернутися до лікаря. Успіх лікування залежить від ранньої діагностики та правильного лікування, що у більшості випадків супроводжується введенням ботулінічного антитоксину.

Найчастішими симптомами ботулізму є:

  • порушення зору (двоїння або туман в очах, невиразність мови, може бути важко ковтати, відчуття сухості в роті, м’язова слабкість);
  • загальна інфекційна інтоксикація: пронос, блювота, може незначно підвищитись температура, боліти живіт;
  • пригнічення функції дихальних м’язів, внаслідок чого за відсутності терапії смерть зазвичай настає від дихальної недостатності;
  • у дітей симптоми ботулізму можуть проявлятися у вигляді апатії, відмови від їжі, тривалого плачу, а також м’язової слабкості.

Найбільш ефективним способом профілактики ботулізму є дотримання правил безпеки. Передусім, уникайте споживання їжі, якщо ви не впевнені в її якості. Небезпечним є споживання в’яленої, солоної та консервованої риби. Оскільки така риба могла бути заражена у природних умовах і не проходила термічної обробки. Також варто уникати споживання продуктів, якщо ви не можете бути впевнені у дотриманні умов їх зберігання та транспортування.

З початку 2018 року станом на 11 вересня зареєстровано 80 випадків ботулізму. Унаслідок яких постраждало 93 людини, вісім з них померли.

Стрічка новин