За гумореску – премія

На площі біля Білої Альтанки сьогодні вручали міську дитячу літературну премію імені Котляревського, засновану у 2002 році. Конкурс провели серед учнівської молоді Полтави у двох вікових категоріях: учні 5-8 та учні 9-11 класів. Було подано 22 поетичні твори, одна збірка поезій та 27 прозових гумористичних творів від 43 учнів. Кращих визначили члени журі.

О 12 годині перед Білою Альтанкою – людно. У натовпі багато хто одягнений у вишиванки. Таке вбрання обрали майже всі учасники щорічної міської премії імені Котляревського. Олексій Ткаченко участь в конкурсі бере вже четвертий рік поспіль. Сьогодні нагороджений премією за прозу. Тема – полтавський суржик. Розповів і про ідею написання такого твору. 

Олексій Ткаченко, учень Полтавської гімназії №31

- До школи мені довелось іти на автобусну зупинку. По дорозі я згадав, що не виконав домашнє завдання на тему скласти словничок анти-суржику. Вирішив прислухатися до людей, які мене оточують. В мене була величезна кількість курйозних ситуацій на зупинці і в маршрутці. Особливо, цей переклик на українсько-російській мові, ну там «сколько время» та «Семь ноль десять».

Разом з учасниками тут присутні люди, які їх підтримують. Людмила Тимошенко – вчитель. Сьогодні нагороджуватимуть її ученицю.

Людмила Тимошенко, вчитель Полтавської ЗОШ №25

- Перше місце має Черменська Ангеліна 8-А класу. Вона написала гумористичний вірш, ліричний. І тему для свого вірша вона обрала із свого буденного шкільного життя: про дружбу, про гарні відносини із однолітками. Взагалі, мабуть, там звучить мотив щасливого дитинства.

На початку першої на сцені перед Білою Альтанкою з'являється співочий колектив. Вони відкрили урочисту частину нагородження. Після виступу до привітального слова запросили міського голову Олександра Мамая. Він у своїй промові наголосив на актуальності таких творчих конкурсів. Подякував батькам та вчителям за вклад в розвиток дитячих здібностей. Особисто привітав та вручив премії кожному номінанту. 

Цьогоріч загальний призовий фонд міської премії становив 21 тисячу 300 гривень. У кожній віковій категорії в номінаціях «Проза» та «Поезія» присуджується перша премія – півтори тисячі гривень, друга – 1200, третя – 1000, четверта – 800 гривень. Також нагороджували і заохочувальними преміями. 

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Сьогодні кошти треба вкладати в наше майбутнє, тобто, в наших дітей, в своїх дітей. І сьогодні я в черговий раз переконався, що і міська рада, і я особисто як міський голова все робить вірно. Сьогодні це невеличкі кошти, там майже 22 тисячі гривень, але я певен, що ці кошти підуть дітям на потрібні цілі. І сьогодні вручити такі премії, грошові винагороди – це є велике щастя для мене як для міського голови, тому що саме ці діти своїм прикладом показали, що можна висловити своє почуття і прославити наше чудове місто.

Церемонія нагородження відбувалася впродовж години. Після – колективне фото напам'ять. Традиційно приурочили премію до Дня народження Івана Петровича Котляревського.

Стрічка новин