Світ через об’єктив

Цими вихідними в місті пройшов Всеукраїнський екологічний Фестиваль документального кіно «Полтава-Док». Тривав він два дні. За цей час журі переглянули 32 короткометражні стрічки. Серед учасників – режисери-аматори з Полтавщини, Луцька, Житомира, Одеси, Рівного та інших міст України.

- Це наша знімальна група, з якою ми працювати, не вся, але основна частина. Це ми їздили на зйомки.

Микола Торяник – режисер-аматор з Гадяча. Чоловік демонструє світлини, зроблені під час зйомок свого короткометражного фільму «Доля».

- Це під Гадячем, урочище «Галочка» називається, це під час зйомок. Це теж Гадяцький район, село Плішевці, біля церкви ми робили.

В стрічці пан Микола зображує зародження української душі. Час, в який автор переносить глядачів, – перехід від язичництва в християнство.   

Микола Торяник, учасник «Полтава-Док»

- Я хотів показати, що українська душа зародилася дуже давно, тисячі років тому. Вона - дуже різноманітна. Раніше було язичництво, люди вірили у відьом, різні сили, духи. Потім почалося християнство. Молодий хлопець, козак звертається спочатку до відьми, потім до Бога. І в результаті отримує душу. 

Це вже інший автор, Денис Зозуля. На фестивалі він демонструє 3 документальні короткометражки. Серед них – «Офорт: погляд в минуле». Офорт - це одна з технік створення гравюри. В стрічці автор розкриває секрети цього способу гравіювання.

Денис Зозуля, учасник фестивалю «Полтава-Док»

- Це фільм про створення однієї роботи в стилі форм, художником Олексієм Соболевським. Ця техніка ще XVII - XVIII століття, дуже складна. Окрім цього, в ній дуже багато секретів, про які зараз мало хто знає і хто робить офорт.

На фестивалі – 2 номінації: «Людина і природа» та «Мистецтво жити». Оцінює короткометражки український режисер Борис Савченко. Йому головне, аби стрічка викликала емоції у глядачів.

Борис Савченко, український режисер 

- Зараз на екран випускати будь-що – це величезна помилка. Ми маємо дбати про те, щоби глядач, прийшовши в залу, не розчарувався, щоб він захотів прийти ще раз і ще раз. Бути при цій бесіді, яку режисер влаштовує зі своїм глядачем.

Цьогорічний фестиваль оновлений. Тепер переможці отримуватимуть подарунки. Окрім цього, після закриття творчих перегонів найкращі режисери поїдуть в турне Полтавщиною.

Олександр Калашник, організатор фестивалю «Полтава-Док»

- Після фестивалю буде 3 виїзди в Полтавську область, по районам. З фільмами-переможцями, з учасниками, членами журі. Будуть там майстер-класи, буде спілкування з молоддю, з літніми людьми, будемо піднімати кіно, піднімати екологію.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію