Вихідними у місті відбувся етнофест «Зберемося, Роде!»

Два дні у парку «Перемога» полтавців та гостей міста навчали створювати козацьку січ, стріляти із лука, володіти давньою козацькою зброєю. Також усі бажаючі мали можливість спробувати свої сили у богатирських іграх. Кожен фестивальний день закінчувався великим рок-концертом.

Ввечері на вході до парку «Перемога» розгортаються змагання силачів.

Тарас Лелюх, член Координаційної ради учасників АТО Полтавської області

- Необхідно бігати із колодами, змагання - боротьба на колоді, піднімання гантелі-пенька, біг із великою колодою. І це робиться командно. Приїхали навіть команди з інших міст. Зараз тут є команди спортивних клубів, команда Національного корпусу. І ми проводимо так спортивно сьогоднішній день.

Ще одне завдання для команд на богатирських іграх - перекидання колеса.

Якщо тут все вирішує сила, то на локації поряд гостям фестивалю пропонують перевірити себе на влучність. Усіх бажаючих навчає стрільбі із лука Олександр Пінігін. Головне у цій справі, каже, – правильна стійка – позиція ніг та рук.

- Тут має бути пряма лінія лівої руки. Тобто? вона не зігнута, не підкручена. Бо якщо, от як зараз було, якщо вона згинається кудись, то стріла буде падати.

Стріла і ліва рука мають бути одним цілим. Тятива натягується - стріла випускається.

- Отак ми можемо спочатку хоча б потрапляти в мішень, а потім вже кожен сам буде розуміти, як йому краще цілитися. Тому що дехто закриває якесь око, дехто стріляє з розплющеними очима. Орієнтується по стрілі і зводить по мішені.

Олександр представляє Арт-театр «Козацький гарт». На фестиваль «Зберемося, Роде!» приїхав із Дніпра. Його колеги на центральній галявині парку розбили козацький курінь та демонструють полтавцям старовинну зброю.

Львів'янин Антон Лубій - скульптор по дереву. Він також учасник етнофестивалю. 

Антон Лубій, скульптор по дереву

- Мене взагалі цікавлять будь-які заходи, які хоч якось розвивають українську культуру і традиції. Тобто? наразі тут ми бачимо різьблену культурну традицію, там ми бачимо - пісню, вірші, співи.

У Полтаві майстер перетворює звичайну колоду з клену на скульптуру Енея.

- Чубчик, голова, шабля, вуса і тут кулак. Це все, що я наразі встигну зробити за цих два дні.

А тут куряву підіймають коні. Вершники підготували для гостей фестивалю показові виступи з акробатичними трюками. Ідея етнофестивалю «Зберемося, Роде!» належить Координаційній раді учасників АТО Полтавської області. Другий рік поспіль це родинне свято об'єднує полтавців та гостей міста.

Віталій Турпітько, голова оргкомітету етнофестивалю «Зберемося, Роде!»

- Полтава - ми духовна столиця. До нас приїхали родини учасників АТО з Івано-Франківська, Луцьку, Кропивницького, Харкова, Житомирської області. Тобто, з'їхалися люди з усієї України для того, щоб ми тут об'єдналися саме в центрі, саме в духовній столиці України.

Усі локації фестивалю вже встигли обійти Олексій та Сабріна. Брат і сестра - в захваті від побаченого.

Олексій, прийшов на етнофестиваль

- Тут дуже класно. Я їв кашу, стріляв з лука, дивився на шоу коней.

А на сцені тим часом починається вечірня програма фестивалю.

Світлана Тарашевська, заступник Полтавського міського голови

- Ми всі українці повинні гуртуватися один біля одного. Ми повинні вивчати історію наших міст, ми повинні продовжувати традиції наших пращурів.

Два дні поспіль рок-концерти за участю відомих українських гуртів завершували фестиваль «Зберемося, Роде!». 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію