У ПолтНТУ з'явилися лабораторії 3D-візуалізації та 3D-моделювання у нафтогазовій галузі

Три нових зали обладнали сучасною комп'ютерною та візуалізаційною технікою. Студенти працюватимуть із програмним забезпеченням, яке використовується в реальному виробництві. Спонсором у створенні нового навчального комплексу виступила компанія «Укргазвидобування».

Цього дня у Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка зустрічають почесних гостей. До вишу завітали керівники компанії «Укргазвидобування», з якою навчальний заклад має партнерські зв'язки.

Володимир Онищенко, ректор ПолтНТУ ім.Ю.Кондратюка

- Однією зі стратегій діяльності університету є співпраця з реальним сектором економіки з виробництва. Готуючи висококваліфікованих фахівців за спеціальністю «Нафтогазова інженерія», безумовно, необхідно забезпечувати і практичну складову підготовки майбутніх фахівців. І от якраз співпраця з ГПУ «Полтавагазвидобування», «Укргазвидобування» і НАК «Нафтогаз» дає таку можливість – забезпечувати якісну практичну підготовку.

Гості із «Укргазвидобування» мають важливу місію – відкрити сучасні університетські лабораторії. У їхньому створенні компанія надала фінансову підтримку. Символічна стрічка перерізана – лабораторії 3D-візуалізації та 3D-моделювання у нафтогазовій галузі відкрито. 

Олег Прохоренко, голова правління АТ «Укргазвидобування»

- Для нас це є важлива ініціатива, тому що мова йде про інвестиції в науково-технічний потенціал і в створення найкращої лабораторії. Сьогодні ми почули, що це дійсно є найкраща лабораторія і найкращий навчальний центр в Україні.

У нових лабораторіях студенти матимуть змогу опановувати сучасні комп'ютерні програми, пов'язані із прогнозуванням більш якісного буріння. Програмне забезпечення надала компанія Schlumberger.

Войцех Скржинський, головний менеджер із програмного забезпечення компанії Schlumberger

- У нас таких співдружностей майже півтисячі. Полтавський університет є сьогодні членом великої родини разом із Colorado School of Mines (США). Доступ до цієї сучасної технології для університетів у нас безкоштовний. Але, якби університет хотів купувати цю технологію, на це потрібно багато мільйонів доларів.

За допомогою таких же технологій навчаються студенти різних університетів світу. До того ж подібні програми використовують у своїй роботі буровики на виробництвах.

Сергій Перелома, перший заступник голови правління НАК «Нафтогаз»

- Ми самі в групі структури НАК «Нафтогаз» створюємо паралельно аналогічний об'єкт для «Укргазвидобування». Він, звичайно, буде набагато більшим. Цей клас – це наше майбутнє в мініатюрі. Але ця робота була завершена швидше, ніж ми зробили своє «домашнє завдання».

Сучасне програмне забезпечення, переконані у виші, дозволить підвищити рівень підготовки майбутніх працівників нафтогазової галузі та дасть їм змогу досконало вивчити програмні продукти, які використовуються на виробництві.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію