Гоголівці презентували виставу за твором Івана Котляревського

Це вже третє втілення поеми на сцені полтавського театру. Нова постановка створена у жанрі музичний бурлеск. Гру акторів на сцені доповнюють яскраві декорації, колоритні костюми, українські пісні і танці. Усе це першими побачили гості церемонії вручення премії імені Івана Котляревського.

У Театрі імені Гоголя віддають шану іменитому земляку. Цього дня тут говорять про Івана Котляревського та вручають премію його імені. Лауреатів чотири. У номінації «Музично-пісенна творчість» відзнаку отримує Заслужений працівник культури України, керівник хору «Калина» Григорій Левченко. Зал йому аплодує стоячи.

Григорій Левченко, лауреат премії ім.І.Котляревського

- Мені приємно, що оцінили мою працю. Тим більше кого? Котляревського. Якраз ми щойно проспівали «Де згода в сімействі». Так чудово вийшло. Ми до цього, у нас в репертуарі не було цієї пісні. Щойно заспівали, а тут тобі і премія. І я думаю, що ж його заспівать далі.

У номінації «Медіа-проект» лауреатом премії імені Котляревського став Віктор Вергунов за серію публікацій, що сприяють розвитку і популяризації української мови. А от поетична збірка «Жінка з віршами» принесла обласну відзнаку у категорії «Поетичний твір» Наталії Баклай. У номінації «Театральна діяльність» лауреат премії - головний художник Полтавського театру ім. Гоголя Ірина Кліменченко. Її відзначили за створення декорацій та костюмів до вистав репертуару театру. Одну з тематичних прем'єр демонструють одразу після вручення премії. Нова «Енеїда» - на полтавській сцені.

Тут і Котляревський, і легендарний Еней, і козаки-троянці, і грецькі боги на Олімпі.

Владислав Шевченко, режисер-постановник вистави 

- Це - третє втілення «Енеїди» в нашому театрі. І за цим разом ми вирішили повернутися до першоджерела. Іван Петрович писав поему «Енеїда» в жанрі «бурлеск». І тому наша вистава - це музичний бурлеск. Ті попередні втілення були більш героїко-патетичні. У нас весь матеріал подається жваво, через пісні, танці, гумор народний.

Постановкою цієї «Енеїди» займався головний режисер театру Владислав Шевченко. Жанр бурлеску дозволив йому пофантазувати як над комічною стороною, так і над пошуками серйозних моментів змісту твору. Робота над постановкою вистави зайняла 2 місяці.

Владислав Шевченко, режисер-постановник вистави 

- Мені було дуже навіть приємно, що актори приносили щось своє у репетиціях. «А давайте цю сцену зробимо так», «А давайте цей образ вирішимо так». І ми доповнювали, доповнювали, і вистава, коли народжувалася, ніби сніжний ком, котячись, набираючи у своєму об'ємі та масі. Куди ми прикотилися, сьогодні ми і побачимо.

У виставі задіяна вся трупа театру разом з оркестром та танцівниками. Образи акторів і танцівників ретельно продумані художниками по костюмах.

Ірина Кліменченко, художник-постановник вистави

- Є костюми об'ємні, важкі, які зроблені із поролону. Це костюми оголених жінок. Костюм дуже важкий у Енея. Він виконаний із поролону. Ми робили утовщення, м'язи йому. Ця технологія дуже важка. Багато перебрали цих технологій, передивлялися, як його зробити.

Виставою «Енеїда» гоголівці відкривають 83 театральний сезон.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію