В університеті економіки і торгівлі здобувають нові знання студенти категорії 55+

Університет третього віку, що діє при виші, розпочав вже другий навчальний рік, протягом якого слухачі не тільки опановуватимуть різноманітні курси, а й спілкуватимуться, розважатимуться, змістовно проводитимуть дозвілля.

Ірина Гнатівна не втомлюється навчатися. Торік вона стала першокурсницею Університету третього віку. Цього вересня розпочинає другий рік навчання в цьому проекті.

Ірина Кисіль, учасниця проекту «Університет третього віку»

- Дає цей проект не тільки знання. Він дає можливість нам усім познайомитися, розширити коло знайомств дуже чудових людей, розумних. І взагалі ми в такому чудовому віці, що нам потрібно обов'язково спілкуватися.

Минулого року проект «Університет третього віку» започаткували при Полтавському університеті економіки і торгівлі. Першими його учасниками стали понад 300 слухачів, яких розподілили за 10 групами. Зараз вони вже пройшли базовий курс, а з нового навчального року працюватимуть за іншими напрямами.

Світлана Нестуля, координатор «Університету третього віку»

- Ми їм створили активне середовище. У нас проходять майстер-класи, кіно-кейси, сторі-телінги. Ми займаємося збереженням здорового довголіття в спортивному залі. Розповідаємо їм про навантаження фізичне. Вони мають можливість займатися спортом. Підтримувати своє фізичне здоров'я.

Із нових напрямків, які опановуватимуть слухачі, - «Англійська мова», «Психологія дорослості - поважного віку активної людини», «Інформаційно-комунікативні технології у розвитку громадянських компетентностей та сприянні соціальній активності людей поважного віку», курс «Здоровий спосіб життя» та «Я хочу жити в якісному світі».

Тетяна Губіна, психолог-консультант

- Довгий час працюючи зі студентами, ми завжди звикли, що треба активізувати слухачів, мотивувати їх. Тут є цікавість така внутрішня висока, і тут таке бажання пізнати ту інформацію, прийняти ту інформацію, яку ти надаєш, що кожен викладач відчуває дуже велике задоволення від праці з цими людьми.

Університет економіки і торгівлі реалізує проект у співпраці з ГО «Центр освіти дорослих Полтавщини», БО «Світло надії», представництвом DVV International в Україні.

Роман Дрозд, виконавчий директор БО «Світло надії»

- Від чого залежить добробут громади? Добробут громади залежить, по-перше, від можливості надання допомоги всім, хто цього потребує. А, по-друге, це розвиток потенціалу мешканців громади. Ми разом з університетом провели дослідження і зрозуміли, що на сьогоднішній день люди поважного віку виключені з життя громади, а вони мають достатній потенціал.

Цього року понад 100 нових слухачів поповнили лави Університету третього віку. У своєму поважному віці всі вони активні та життєрадісні.

Ірина Кисіль, учасниця проекту «Університет третього віку»

- Ви знаєте, це так чудово. Я бачу, що у всіх очі горять. Ви подивіться, зайдіть в зал - усі молоді, ви не скажете, що нам якийсь n-ний вік. Молодість в очах.

Стрічка новин