В області з'явився новий туристичний маршрут

Департамент культури та туризму облдержадміністрації презентував новий туристичний археологічний маршрут «Від Скіфії до Русі». Це – екскурсії місцями археологічних досліджень, музеями та зеленими садибами. Поки ж маршрутом Полтава-Опішня-Більськ проїхала група представників Департаменту культури та туризму, музейників і журналістів. Надалі його планують зробити постійним туристичним маршрутом для полтавців та гостей міста.

З Полтави автобус з групою виїжджає на початку 10-ї. Перша зупинка – недалеко від міста, на території Поля Полтавської битви. Це пам'ятник «Шведам від шведів». Директор Краєзнавчого музею Олександр Супруненко розповідає декілька історій про пам'ятку, після чого подорож продовжується.

На годиннику – близько 11.00. За планом – екскурсія в Музеї мистецької родини Кричевських в Опішному. В експозиції – реставровані колекції гончарних виробів самого Кричевського та його учнів. 

Антон Плохой, завідувач музею мистецької родини Кричевських

- Є деякі змінні експозиції, я не буду на них конкретно зупинятися, тому що кожного року вони змінюються. Ми маємо ще стіну гончарної слави, яка постійно тут знаходиться, і розширюється, і також – експозиція ковальських робіт щорічних фестивалів «Вакула-фест-21».

Після оглядин музею та присадиби з експонатами прямують до наступної  локації – Опішнянського городища. Великим транспортом сюди не дібратися – йдуть пішки. З історією цієї археологічної пам'ятки знайомить Юрій Пуголовок. 

Юрій Пуголовок, кандидат історичних наук

- Це найбільш раннє... Фактично, найперше укріплення літописних сіверян, яке вони збудували на території Полтавської області.

Від Опішнянського городища недалеко – музей-заповідник українського гончарства, що також входить до туру. Звідси до нього планують провести канатну дорогу. Поки вона ще в перспективі, долають пішки ще декілька гірських  схилів, за кілька хвилин – вже на території музею-заповідника. Тут багато цікавих композицій, є локація, де проводять майстер-класи з гончарства.

З Опішного їдуть до Котельви. Дорогою – огляд кургану «Розрита могила». Далі – локації зеленого туризму. У селі міського типу Котельва в місцевому будинку культури зустрічають та презентують фільми про Більськ та «Гелон-фест». Після – з місцевим екскурсоводом в образі скіфської царівни їдуть до села Більськ. Дорогою – «цілюще джерело».

Напившись холодної води з джерела, відправилися  до останьої запланованої локації – Скіфська гора. Тут на групу туристів вже чекають. Місцеві актори відтворюють історичну культуру скіфів. Дівчата виконують скіфський бойовий танець.

На Скіфській горі є місця, де ведуться археологічні розкопки. Тут досліджують історично-культурну знахідку «Більськ». Поруч з одним із місць – стіл, на якому представлені предмети, що тут знайшли. Дехто   сам спробував себе в ролі археолога з металошукачем.

На годиннику – близько 20.00, екскурсія закінчується. 

Загалом відвідали більше 10 культурно-археологічних місцин. Організатори туристичного маршруту обіцяють облаштовувати майбутні поїздки для полтавців комфортабельно для різних цілей: активного відпочинку та більш спокійного. Позиціонують різні локації – на вибір.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію