До неплатників аліментів будуть застосовувати нові штрафні санкції

Кошти стягуватимуть не на користь держави, а стягувачки та дитини

До порушників передбачена і публічна відповідальність. Особи, які претендують на посади у держслужбі, в органах місцевого самоврядування, зобов’язані надавати довідки про відсутність заборгованості зі сплати аліментів. Раніше виконавча служба не могла стягнути борг з людини, яка не сплачує аліменти, не працює і не має майна. Наразі боржника можна притягти до адміністративної відповідальності у вигляді суспільно-корисних робіт. Якщо особа ухиляється, то до неї застосовують адміністративний арешт чи навіть ув’язнення до 2 років.

Зміни в законодавстві затвердили 29 серпня 2018 року. Про них повідомив заступник начальника Головного територіального управління юстиції з питань державної виконавчої служби. 

Віталій Коноз, начальник управління Державної виконавчої служби

- Основний посил закону в тому, що бути боржником, і саме по аліментах - невигідно. Чому? У разі, якщо наявна заборгованість в особи по рішенню суду, і вона може варіюватися від 1 року до 3, то на боржника застосовуються штрафні санкції.

Якщо боржник не сплачує аліменти протягом року, то штраф складає 20% від суми боргу. Відповідно, за 2 та 3 роки заборгованості – 30% та 50%.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію