У Полтаві пройшла посвята у студенти

Тисячі школярів офіційно стали першокурсниками та почали навчання у стінах своїх альма-матер. Майбутніх вчителів та лікарів запросили до палацу дозвілля «Листопад». Аграрії та економісти провели урочистості у рідних стінах.

Серед у минулому абітурієнтів, а сьогодні першокурсників – Віталій Коробка. Хлопець активний, вільний час присвячує спорту. Майбутня професія також з ним пов'язана, юнак – майбутній вчитель фізичного виховання.

Віталій Коробка, першокурсник

- Хвилювань немає. Я ще з дитинства мріяв сюди поступити. Я в інтернеті заходив на сайт університету. Дивився, роздивлявся. Мені сподобалося, ось і вирішив.

Вищу освіту Віталій здобуває у педагогічному університеті разом з ще понад тисячею студентами. Посвяту у першокурсники керівництво вишу проводить у залі палаці дозвілля «Листопад». Зі вступом на омріяний факультет їх вітає ректор.

Микола Степаненко, ректор ПНПУ

- 104 річниця університету, 104-й раз університет відчиняє гостинно двері для понад 1000 випускників учорашніх шкіл, а сьогодні – абітурієнтів, тепер уже від сьогодні – студентів денної і заочної форми навчання. Ми мали найбільше заяв у Полтавській області – понад 6 тисяч було подано.

Найпопулярнішим напрямом навчання у педагогічному університеті традиційно називають філологічний. 

Посвяти у першокурсники цього дня провели і в університеті економіки і торгівлі. До першого курсу зараховано понад 1000 студентів, ще більше 800 вступили до магістратури. Карина – одна зі студенток найпопулярнішого тут напрямку – ресторанного бізнесу.

Карина Стронник, першокурсниця ПУЕТ

- Хвилювань немає, бо це – крок у майбутнє, крок у доросле життя. Це цікаво – пізнавати щось нове.

В обох університетах, а також у Полтавській аграрній академії зі святом та початком навчального року студентів привітав міський голова. У привітаннях та посвяті згадав Олександр Мамай і про те, як не так давно сам був студентом. 

- «Сьогодні – День знань, сьогодні – посвята у студенти»

На посвяту ж до медиків Олександр Мамай прийшов не як очільник міста, а як батько. Серед першокурсників – Сергій Мамай.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Приємно, що ця академія займає одне із почесних місць у нашій країні і у світі вцілому. Фахові лікарі виходять з цієї академії. Сьогодні я гордий тим, що я сьогодні привітаю всіх не як міський голова, а як батько. Пишаюся тим, що мій син старший вступив до цього вищого навчального закладу.

Загалом у медичній академії цьогоріч стало на 700 студентів більше. Вступають сюди й іноземні громадяни.

Стрічка новин