Газові родовища не продаються

Короткі виступи, звинувачення у злочинній діяльності та навіть вірші. Так під стінами обласної ради пройшов мітинг проти передачі газових родовищ до власності олігархів. Протестувальники вимагали від голови облради Олександра Біленького зібрати позачергову сесію. Мета - скасувати дозволи на користування 10-ма газовими родовищами в області.

Мітинг, анонсований у соціальних мережах та засобах масової інформації, заплановано на 10 годину. О 9.45 під стінами обласної ради не багатолюдно – близько 10 поліціянтів та журналісти. Вже за лічені хвилини тут збираються мітингарі. Серед них – активісти, головуючі профспілок та ті, хто відгукнувся на заклики організаторів. Загалом до сотні полтавців прийшли на акцію, влаштовану екс-журналістом Дмитром Гнапом. Серед останніх – Василь Філоненко, заступник голови громадської організації «Об'єднання пенсіонерів праці нафто-газового промислу Полтавщини». Чоловік обурений передачею до приватної власності газових родовищ.

Василь Філоненко, заступник голови ГО «Об'єднання пенсіонерів праці нафто-газового промислу Полтавщини»

- Справа у тім, що ось таке потаємне прийняття рішення обласною радою - це позбавлення наших дітей, онуків, правнуків можливості проходити практику на державних підприємствах. «Укргазвидобування» і ті структури, які з нею пов'язані, є державною власністю.

Потаємним мітингарі називають рішення, що було прийнято на сьомій сесії обласної ради. До зали, говорять, їх тоді не впустили.

Володимир Сухаренко, сільський голова Рунівщини

- З одного боку так, добре, що буде якась рента від видобутку. Але чи перекриє вона, чи перекриють всі ці кошти громаді загрози, які виникнуть.

Ще до початку офіційного мітингу активісти розпочали збір підписів під зверненням до депутатів. На момент початку акції таких було 400, ще 69 зібрано біля обласної ради, а 100 передано з Миргорода.

Попри невелику затримку, біля обласної ради розгортають плакати з закликами зупинитися. Депутатів звинувачують у тому, що вони без аукціону надали дозволи на користування газовими надрами фірмі російсько-українського олігарха Павла Фукса. Після виступів активістів громада заходить до обласної ради.

Після перевірки документів мітингарі підіймаються до кабінету Олександра Біленького. Його на місці не застають.

розмова з секретарем... «Де Біленький?» - «У відрядженні...»

Де саме та з яких причин цього дня знаходився очільник обласної ради, секретар Олександра Біленького відповісти не змогла. Попри домовленості про зустріч між Дмитром Гнапом та Олександром Біленьким цього дня останній разом із заступником поїхав з міста. Як виявилося пізніше, до Базилевщини на засідання комісії.

Дмитро Гнап, ініціатор мітингу

- Сьогодні він кудись зник, але це нічого не змінює для нас. Ми дамо... давайте зараз порадимось, 10 днів, чи 14 днів, чи 2 тижні максимум ми даємо на збори позачергової сесії обласної ради.

Заява написана та передана секретарю очільника обласної ради. У зверненні – вимоги зібрати позачергову сесію обласної ради до 14 вересня. На ній просять скасувати скандальні дозволи. Активістів же закликали зібратися знову та наполягати на проведенні сесії у Полтаві. Загалом оголошено 7 вимог до депутатів. 

Андрій Любич, активіст

- Скасувати рішення щодо погодження видачі спецдозволу Держгеонадрами для ТОВ «ІСТ ЮРОУП ПЕТРОЛЕУМ» та чотирьом компаніям-одноденкам. Друге – налагодити співпрацю з громадською радою при Полтавській обласній раді як запобіжника порушень конституційних прав і свобод громадян. Третє – поновити надання часу для виступу громадськості зі суспільно-важливих питань перед початком сесії.

Також вимагають повернення сесійних засідань до зали, скасувати погодження на надання ліцензій компаніям та зобов'язати продавати газ для суспільних потреб за фіксованою ціною. Окрім того, заяву активісти подали і до обласної прокуратури.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради, пізніше дав відповідь у мережі «Фейсбук». Він стверджує, цитата: «Полтавська обласна рада не буде політичним майданчиком для бажаючих влаштувати дешеві шоу». Організатора мітингу він назвав кандидатом на президентський пост. Мітингувальників - «відомими» кишеньковими «типугромадськими» активістами. Секретарку Олександра Біленького, за його словами, після приходу мітингувальників було шпиталізовано. Діагноз - нервовий зрив. Сам голова обласної ради разом з депутатами від усіх фракцій побували у селі Базилівщина Машівського району. А ось Дмитра Гнапа закликав краще звертати увагу на людей, домівки яких розташовані на газоконденсатних плавунах.

Стрічка новин