У Конституцію України внесуть зміни

4 вересня на сайті Верховної Ради з’явився текст змін, які Президент Петро Порошенко пропонує внести до Конституції України.

Рада оприлюднила текст змін до Конституції. Текст законопроекту №9037.

"Пропонована законодавча ініціатива має намір внести необхідні зміни до Конституції України для реалізації цілеспрямованого прагматичного курсу України на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору як стратегічних зовнішньополітичних пріоритетів держави", – йдеться в пояснювальній записці.

Також пропонують зафіксувати в Конституції і європейську ідентичність українського народу.

У статті 85 пропонують визначити, що до повноважень Верховної Ради належить “визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики, реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору”.

Статтю 102 запропоновано доповнити положенням, що “президент України є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору”.

Стаття 116 доповнюється новим пунктом, згідно з яким Кабінет Міністрів “забезпечує реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору”.

Для внесення змін у Конституцію необхідно мінімум 300 голосів у парламенті.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію