Археологи знайшли в Єгипті залишки села старшого за піраміди

Єгипетські археологи виявили справжній скарб в дельті Нілу: залишки стародавнього села, якому близько 7 тисяч років. Це одна з найдавніших знахідок в регіоні. Вона старша за піраміди в Гізі на 2500 років.

При проведенні розкопок в районі Телль ель-Самара провінції Дакахлія на півночі Єгипту, виявили залишки будівель і сховищ. У них знайшли сліди рослин і кісток тварин, а також кам'яні знаряддя і кераміка. Це свідчить про ведення господарства древніми мешканцями цього села.

Ці відкриття відкривають можливість ідентифікувати і дізнатися більше про доісторичні громади. Вони займали дельту Нілу за тисячі років до того, як легендарний правитель Менес об'єднав верхній і нижній Єгипет і заснував першу династію фараонів.

"Аналіз виявленого біологічного матеріалу, надасть нам більш чітке уявлення про перші громади, які оселилися в дельті Нілу, а також про походження сільського господарства в Єгипті", – розповіла Надя Хедр з єгипетського міністерства старожитностей.

Дослідники вважають, що практика ведення сільського господарства в селі могла сильно залежати від дощу. Це могло б допомогти пролити світло на розвиток зрошуваного землеробства, яке пізніше практикували в дельті Нілу протягом тисячі років.

Розкопки на ділянці завершать у наступному сезоні. А потім піде повний аналіз відкриттів, зазначили дослідники.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію