Повітряні кульки, вишиті рушники та традиційні лінійкі

Так у Полтаві відзначили День знань. Загалом за парти вперше сіло 3 з половиною тисячі школярів. Малечу, батьків та вчителів з початком навчального року привітав міський голова.

Максиму Євстромову – 6 років, і сьогодні він вперше йде до школи. Хвилювань, говорить хлопчик, було багато. Батьки подбали про гарну форму, красивий букет та інші приготування. Встигли не лише купили все необхідне, а й освоїли корисні навички. 

Максим Євстромов, першокласник (гімназія №32)

- Брав квіти, одягався гарно. Я читав про Курочку Рябу з закритими очима.

Навчатися Максим відправився до гімназії №32. Разом з ним вперше за парти гімназії сяде більше 100 першокласників.

Олександр Зарубенко, директор гімназії №32

- Я радо зустрічаю кожну дитину. Всі вчителі радіють, діти радіють, батьки разом з нами. В нашу гімназійну родину увійде таким впевненим кроком 112 першачків. І, звичайно, в цьому є певний символізм.

Символізм працівники школи вбачають у тому, що для частини учнів цей перший дзвоник стане останнім. Серед одинадцятикласників, які ведуть першачків до шкільного життя, і Ілона Свінчук зі школи №27.

Ілона Свінчук, одинадцятикласниця (ЗОШ №27)

- Напередодні я постійно думала про те, що дитинство вже майже скінчилося. Одинадцятий клас - це підготовка до іспитів, постійне читання різних книжок. На душі одночасно і радісно, і сумно, адже більшість шкільних років позаду, і залишилося зовсім трохи.

Як і 27 школа, школа №8 традиційно проводить урочистості у парковій зоні. Серед першокласників, які з нетерпінням чекають на уроки, – і Даниїл Юрашко. Найбільше хлопчик радіє новій українській школі. Там йому дозволять грати з конструктором Лего. Хвилювань з цього приводу немає і у батьків Дані.

Сергій Юрашко, батько першокласника

- Перше, що я хочу сказати, що хвилюватися не треба. Школа повинна бути у житті кожної дитини. Школа має дати дитині ту можливість комунікувати і далі жити у суспільстві, взаємодіяти, розбудовувати наше суспільство. Тому хвилюватися не треба, дитина у нас сьогодні йде перша, а у нас їх троє.

Цього дня перші дзвоники прозвеніли у понад 40 школах міста. Серед них – і 28 школа. Тут першачки, за традицією, вирушили до шкільного класу через рушники. Також тут, як і в попередніх школах, малечу привітав міський голова. Для Олександра Мамая це свято також особливе, до першого класу цього року йдуть обидві його онучки.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Так швидко лине час, так швидко минуло літо, і сьогодні 1 вересня – день знань. Користуючись нагодою, я хочу всім без виключення дітям, їхнім батькам та вчителям побажати гарних успіхів. Сьогодні, у цей день, ми повинні ще раз, черговий раз замислитися, що ми живемо, існуємо у цьому житті заради дитини.

Стрічка новин