29 серпня – четверті роковини трагедії під Іловайськом

Бої там продовжувались з 6 серпня по 3 вересня 2014 року. За офіційними даними, там загинуло майже 400 українських військових. З них – 30 уродженців Полтавщини. Їх пам'ять сьогодні вшанували панахидою.

Цього дня на Алеї пам'яті захисників України людно. Тут вшанувати та згадати загиблих під Іловайськом зібрались їх родичі та побратими. Серед них – і Марина Верлон. Вона – мати загиблого сина в АТО Романа Василенка. Жінка розповідає: в неї – п’ятеро дітей. Проте Роман Василенко був улюбленим. Коли вона розлучилась з чоловіком, він замінив братам та сестрам батька. 

Марина Верлон, мати загиблого сина 

- Він все розумів. В нього золоті руки були. Він все, що в руки візьме, все зробе. У нього ніколи не було, щоб він зупинявся на пів шляху. Він задумав щось зробити, він зробив. І зробив капітально. Ніхто не скаже. Ніхто не скаже, що хлопцю 15 років.

Марина Верлон ділиться: Роман Василенко мріяв відкрити своє СТО. Проте, щойно він завершив навчання на автослюсара, як у його життя увірвалась війна. 

Марина Верлон, мати загиблого сина

- Пішов на війну чому? Тому що, каже: «Мамко, хто буде захищати нашу сім'ю, хто буде захищати нашу Україну? Все ж таки я один. У меншого брата – двоє діток. Хай він сидить дома. І ти сиди дома». І так він пішов на війну.

Мати Романа Василенка і досі не знає, як загинув її син. В пам'ять про нього та інших загиблих під Іловайськом церковнослужителі провели панахиду. 

Архієпископ Харківський і Полтавський УАПЦ Афанасій говорить: бійці загинули не даремно. Вони надихнули на продовження боротьби за Незалежність. 

Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський УАПЦ

- Сьогодні ми шануємо їх пам'ять. Ми не можемо вже їх повернути до життя, це зрозуміло. Ми не можемо зробити надто багато, бо що вже зробиш. Але ми можемо зробити головне - пам'ятати.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію