Людина – не на продаж

Так назвали проект по запобіганню торгівлею людьми. Організатори і партнери – обласний молодіжний центр і бібліотека ім.Котляревського – спільно ставили за мету розказати про небезпеку під час легкого заробітку за кордоном.

Марина Покшіна, кореспондент

- Невидима пастка, що часто має тяжкі наслідки. Людям обіцяють швидкий та непоганий заробіток. Однак, коли вони опиняються за кордоном, їхню свободу обмежують: забирають паспорти, гроші, засоби зв'язку, позбавляючи таким чином шансів на порятунок. Згодом їх змушують до рабської праці.

У Полтаві стартував масштабний проект, спрямований на запобігання торгівлі людьми. На сьогодні, діляться організатори, проблема боротьби з рабством стала надзвичайно актуальною для Полтави. Україна вже має досить сумний досвід втрати значної кількості жінок і дівчат. Їх вивозять з території нашої країни за кордон. Там вони стають жертвами рабства. Найпоширенішим видом є примушення до заняття проституцією та торгівля наркотиками.

Світлана Громцева, в.о.директора «Обласного молодіжного центру», партнер проекту

- До прикладу, зараз популярності набирає так звані «піщеволонтери» у Російську Федерацію, яким пропонується протягом 3-х місяців працювати щоденно. Але, це разом з тим, таке потрапляння в ситуацію, коли ти перевозиш незаконні наркотики.

Інспектор патрульної поліції Марина Зінюха говорить: такі заходи необхідні. Люди повинні знати про небезпеку, з якою можуть зіткнутися за кордоном. Це може статися не лише під час заробітку, а й на відпочинку.

Марина Зінюха, інспектор зв'язків з громадськістю управління патрульної поліції в Полтавській області

- Є великий ризик того, що вони потраплять у рабство так і стануть жертвами торгівлі людьми. Тому молоді люди, і не тільки молоді, повинні знати всі небезпеки, які можуть бути.

Під час семінару присутній і соціальний педагог зі школи Іванна Данилишина. Вона переконана: підлітки повинні знати про біду, яка може спіткати кожного. Випускники полтавських шкіл все частіше їдуть у Польщу здобувати професію.

Іванна Данилишина, соціальний педагог ЗССУ №19

- Дітям потрібно бути проінформованими про ризики, про небезпеки, про ознаки торгівлею людьми, щоб вони могли себе захистити.

Для безпечного працевлаштування за кордоном, говорять організатори, (ГРАФІКА) вам обов'язково потрібно: отримати робочу візу, підписати трудову угоду, з'ясувати, чи має компанія-посередник ліцензію, зареєструватися в консульстві України в країні перебування.

У бібліотеці обіцяють у рамках проекту протягом трьох місяців показувати документальні фільми, організовувати зустрічі з жертвами рабства за кордоном, проводити інформативні акції.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію