«Я маю право! Та успішно його реалізую!»

Такий правовий зліт розпочався для активної молоді Полтавщини. Упродовж двох днів його учасники проживатимуть у таборі «Олімпійські надії» у селі Соснівка. Там, обіцяють, більше дізнаються про свої права. Організатори заходу – Управління у справах сім'ї, молоді та спорту Полтавської міської ради та Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області.

З корабля – на бал. Тільки-но учасники правового зльоту приїхали на базу спортивно-оздоровчого табору «Олімпійські надії», як вони стали свідками кінологічного тренування. Причому, не тільки дивились, а й брали участь. 

Загалом на зліт завітало 60 чоловік. Всі вони розділились на 5 команд. Першим завданням став правовий квест. Разом з однією новоствореною командою ми також його пройшли. Командир «Супер стару» Сергій Шабельник на початку дводенного зльоту налаштований рішуче. 

Сергій Шабельник, учасник 

- На що розраховуєте?

- Звичайно, на перемогу. Ми приїхали сюди перемогти і знайти нові знайомства.

На місці загального збору команда отримала конверт з підказкою. Далі вони відправилась на локацію під назвою «Я маю право на шлюб та сім'ю». Тут представники Управління Державної реєстрації цивільного стану розповіли та запитали учасників про їх професію. 

- Чи видається кожному з подружжя свідоцтво про шлюб? 

- Так.

- Молодці. Багато хто цього не знає. Раніше було одне свідоцтво.

Отримавши найбільшу кількість балів та підказку для продовження квесту, команда відправилась на локацію з назвою «Я маю право на захист». Тут їх зустрічали представники безоплатної правової допомоги. 

- У вас тут є літери, вам необхідно скласти слово.

Всі слова команда «Супер стар» склала за 7 хвилин. Наступним етапом квесту стали завдання від Патрульної поліції. 

- Ситуація в місті, яка потребує термінового реагування, оголошується збір по тривозі. На збір по тривозі надається до години на Управління патрульної поліції. І згодом тобі дається 45 секунд, аби поліцейський тактико-оперативного реагування одягнув спецекіпіровку, вона називається робокоп.

Вдягали в екіпірування Дар'ю Балабуху. Вона виявилась їй не за розміром. Проте дівчина зізналась: локація патрульної поліції їй сподобалась найбільше. 

Дар'я Балабуха, учасниця 

- Хотіла би десь походити в цій формі?

- Якщо тільки на роботі.

- А ким ти працюєш?

- Нянею.

За словами організаторів, такий зліт проводиться не вперше. Щороку тематика його різна. 

Олександр Черчатий, директор Регіонального центру з надання БВПД у Полтавській обл. 

- Мета заходу – ознайомити молодь із роботою нашої системи, із роботою наших правоохоронних органів, юридичних служб. І, власне, провести такі правоосвітницькі заходи для того, щоб наша молодь проінформована, хто, чим які організації займаються.

Завершити правоосвітній квест команда «Супер стар» не встигла. Їх перервав обід. Проте свої шанси на перемогу вони оцінюють добре. 

Руслана Рибальченко, учасниця 

- У нас зроблено майже чотири локації. І нам сказали, якщо ми дійдемо до кінця дистанції першими, нам нарахують додаткові бали. Да, ми розраховуємо на перемогу.

Переможця ж визначать на другий день зльоту, 29 серпня.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію